Bitcoin Yaş Günü Ethereum’a (ETH) Uğur Getirdi: 900 Doları Aştı!

Bitcoin‘in yaş gününde Ethereum’dan sevindirici bir haber geldi. Bitcoin artışının devam etmesinden etkilenen Ethereum yeni bir kırılma ile 800 dolar bandını aştı. Bitcoin’in 34 bin dolarlık seviyeyi zorlamasının ardından gerçekleşen olayda birçok altkoin de yükselişten faydalandı.

Uzun bir süredir 800 dolar seviyelerini göremeyen Ethereum gün içerisinde 800 dolar bandını yakalamayı başardı. En son 2018 yılının Mart ayında yakalanan bu seviyeye uzun bir süredir erişemediğini görüyoruz.

Kripto dünyası için oldukça verimli geçen son haftada çılgın rakamlara tanıklık ediyoruz. Bitcoin’in 30 bin dolar bandından sonra bu hafta 34 bin doları geçmesi Ethereum için de yararlı bir yükseliş oldu. Geçtiğimiz hafta 700 dolar bandında yer alan ETH bu hafta ciddi bir artış ile 800 doları geçti.

2020 yılının felaketler yılı olarak anılmasının dışında kripto paralar için bir “verim ayı” olduğunu da söyleyebiliriz. Çünkü 2018-2019 yıllarında ki kripto buhranının ardından Bitcoin başta olmak üzere birçok altkoin de 2020 yılında yükselişe geçti. Ethereum 2020 yılı içerisinde neredeyse %550’lik bir artış yakaladı.

Bitcoin’in Aralık ayının ikinci haftasından bu yana %73’e varan bir artış yakalamasını Ethereum yakından takip ediyor ve değer kazanıyor. Her ne kadar son hafta ufak bir düşüşe tanıklık etse de bu durum kripto dünyasını yakından takip eden tüccarlar tarafından iyi biliniyor.

Sabah saatlerinde gerçekleşen bu artışını devamında ise hızlı bir şekilde artışa geçen köklü altkoin öğleden sonra ani bir sıçrama yaşayarak önce 840 dolar bandına daha sonra ise 900 dolar bandını aştığı görülüyor. Şuan için bir miktar düşüş yaşamış olsa da 900 dolar seviyesinin hemen altında bir listeleme yapıyor.

Haberin yazıldığı anda Ethereum piyasa değeri 896 dolardan işlem görüyor ve 900 dolar bandını zorlamaya devam ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.