Bitcoin Volatilitesi Yok Oldu Gitti: İşte Olan Bitenler

Fiyatındaki dalgalanmalarıyla dikkat çeken Bitcoin, bir süredir oldukça iktikrarlı ve sakin bir fiyat hareketi sergiliyor. Bu türden bir hareketi en son Ekim 2020’de kaydeden BTC, volatilite konusunda eksik kalmaya devam ediyor.

Bitcoin fiyatındaki sert dalgalanmalar birçok kişi tarafından riskli görülse de bir fırsat sağladığına inananların sayısı da bir hayli fazla. Bloomberg verileri, BTC’nin üst üste 70 seans boyunca günlük %6’lık bir hareket dahi kaydetmediğini tespit etti. Bu iktikrarlı dönem art arda dört aylık kazancın ardından Mayıs ayındaki düşüşle birlikte birçok insanın piyasadan uzak durmasına neden oldu. Uzmanlar, bu sakinliğin birçok farklı küresel faktöre bağlı olduğunu belirtti.

Çözüme kavuşturulamayan borç tavanı müzakereleri ve Federal Rezerv’in belirsiz faiz politikası gibi çeşitli makro katalizörler şu anda ortaya çıkmakta ve yatırımcıları temkinli bir yaklaşım benimsemeye yöneltmekte. Amerika Birleşik Devletleri’nde borç tavanı çözümüne ilişkin çıkmaz, temerrüde ilişkin genel belirsizliğe katkıda bulunan uzun bir müzakere turuna sahne oluyor.

Buna ek olarak, en son Federal Rezerv toplantısının tutanakları, politika yapıcıların enflasyonu engellemek için gereken ek politika sıkılaştırmasının kapsamına ilişkin belirsizliğini ortaya koydu. Bu süregelen belirsizliklerin ortasında, piyasa katılımcıları bekle ve gör yaklaşımını benimseyerek önemli hamleler yapmadan önce daha fazla netlik bekliyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.