Bitcoin Verisinde Önemli Düşüş: Büyük Hareketler Kapıda!

Bitcoin bir süredir satış baskısı altında ve 26.600 dolar civarında işlem görüyor. Son birkaç hafta BTC ve kripto paralar için düşük işlem hacmiyle seyrederken, yatırımcılar görece endişeli.

On-chain veriler ise yatırımcıları rahatlatacak birtakım iyimser veriler sunuyor. Glassnode analisti Checkmate, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in satış tarafı risk oranının tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştığını bildirdi.

Bu, yatırımcıların mevcut fiyat aralığında BTC’lerini kar ya da zararla harcama konusunda isteksiz olduklarını gösteriyor. Tipik olarak bu durum, satıcılar her iki tarafta da yorulduğunda meydana gelir ve büyük hamlelerin yaklaştığını gösterir.

bitcoin analizi

Ayrıca, Glassnode’dan alınan on-chain veriler, kripto para piyasasında işlem hacimleri ve likidite düştükçe, dalgalanmanın yakın olduğunu da gösteriyor.

Fiyat aralıklarının sıkışması ve zincir içi transferlerin döngünün en düşük seviyelerinde olması nedeniyle BTC’nin çok uzun süre hareketsiz kalması pek olası değil.

Bitcoin Girişleri Düşüyor

Glassnode, borsalardaki büyük Bitcoin girişlerinin 1,65 milyar dolar ile döngüsel olarak en düşük seviyede olduğunu açıklıyor. Bu, birincil boğa piyasasının başlangıcından bu yana görülen en düşük değerdir. Borsa girişlerindeki bu büyük sıkışma tipik olarak “yapısal piyasa likiditesinin son derece düşük kaldığını” ima etmektedir.

Bu yılın başlarında yaşanan güçlü bir rallinin ardından Bitcoin, 30.000 dolar seviyesini yukarı yönlü kırmayı başaramadı. O zamandan bu yana sürekli satış baskısı altında. BTC’in 27.000 doları tutmayı başarıp başaramayacağını ya da daha da düşüp düşmeyeceğini görmek ilginç olacak.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.