Bitcoin ve Ethereum’un İyileşmesi Zaman Alacak! – Mike Novogratz

0
Bitcoin ve Ethereum'un İyileşmesi Zaman Alacak! -Mike Novogratz

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Bloomberg kanalında bir röportaja katıldı. Röportajda kripto paraların mevcut durumunu değerlendiren CEO, Bitcoin ve Ethereum’un yeniden bir yükseliş inancını yakalaması için zamana ihtiyacı olduğunu belirtti.

Novogratz küresel çapta hizmet veren hedge fon’larının Bitcoin satın almak için istekli olduklarını ancak bunun için öncelikle ABD Federal Rezervi’nin faiz oranlarını arttırmaktan vazgeçmesini beklediklerini belirtti.

Yaşanan son çöküşün, marj çağrılarını karşılayamadığı bildirilen önde gelen hedge fornu Three Arrows Capital gibi bir grup ‘kaldıraçlı oyuncu’ tarafından daha da kötü hale getirildiğini de inanan Novogratz, son günlerde yapılan paylaşımlara katkı sağladı.

Kripto müdavimi, devam eden krizi, şu anda feshedilmiş olan hedge fonu Uzun Long-Term Capital Management’ın çöküşüyle karşılaştırdı. Hedge fonu, önemli bir başarı döneminden sonra, LTCM 1997 Asya mali krizi nedeniyle sadece birkaç ay içinde 4,6 milyar dolar kaybetmişti. 2000 yılında tasfiye edildi ve tarihin en büyük hedge fon başarısızlıklarından biri haline geldi.

Novogratz, birçok şirkette iflas davası olacağını öngörüyor.

Galaxy Digital CEO’su, kripto para birimlerinin fiyat performansını video telefon yazılım programı Zoom Meeting ile de karşılaştırdı. Zoom’un da büyük kayıplar yaşadığının altını çizen Novogratz, bu kayba rağmen Zoom’un hiçbir yere gitmeyeceğine inanıyor. Benzer şekilde kripto paraların da hiçbir yere gitmeyeceğine inandığını vurguladı.

Novogratz, “Bir fiyat tabanını yeniden inşa edeceksiniz, bir hikayeyi yeniden inşa edeceksiniz” dedi. Novogratz’a göre, ABD ekonomisi “yumuşak bir iniş”in mümkün olmadığını iddia ederek resesyona giriyor.

Yaşanan bu bu olumsuz tabloya rağmen kripto para birimleri ve hisse senetleri arasındaki korelasyonun ileriye dönük olarak bozulabileceğine inanıyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın