Şubat 14, 2022

Bitcoin ve Ethereum için Bu Hafta Neler Olabilir? Analist Michaël van de Poppe Açıkladı

Popüler kripto stratejisti Michaël van de Poppe, kripto para piyasasındaki düzeltmenin devam edeceği önümüzdeki günlerde Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için ileride neler olabileceğine dair görüşlerini paylaştı.

Van de Poppe, Bitcoin’in kısa vadede fiyat momentumunu belirleyebilecek önemli bir fiyat seviyelerinde gezindiğini düşünüyor.

“Günlük zaman dilimine bakarsak, destek bulabileceğimiz çok önemli bir seviyeyi görebiliyoruz ve bu 41.000 dolar civarında bir seviyeyi temsil ediyor. Bu küçük blok, teknik olarak evet ya da hayır desteği bulsak da izlememiz gereken bir alan. Önümüzdeki hafta ya da önümüzdeki haftalarda o seviye de kaybedilecekse, tüm momentum bozulacaktır.

41.000 dolar kelimenin tam anlamıyla, başka bir 46.000 dolarlık test ile potansiyel olarak bu aralığa girmek veya tamamen altına düşmek ve daha düşük seviyeleri test etmek arasındaki engeldir.”

Van de Poppe, 41.000 dolar civarında Bitcoin (BTC) satın aldığını belirtti ancak aynı zamanda kritik destek alanı kırılırsa, 37.000 dolar veya 35.000 dolara kadar keskin bir hareket görebileceğini de vurguluyor.

Yazma sırasında, Bitcoin son 24 saatte %1.20 düşüşle 41.883 dolardan işlem görüyor.

Ethereum (ETH) konusunda ise, Van de Poppe, ETH’nin ağır direnç alanlarıyla karşı karşıya olduğunu ve bir sonraki ayağı ateşlemeden önce birleşmesi muhtemel olduğunu düşünüyor.

“Haftalık zaman diliminde iki büyük sipariş bloğumuz olduğunu görebiliyoruz, 3100 dolar ve 4000, çünkü direnç geliyor ve şu anda reddettiğimiz şey 3100 dolar. Bu durumda, Ethereum 3100 dolar seviyesini geri kazanmadıkça, tekrar koşmaya başlamadan önce daha uzun bir yatay hareket edeceğini varsayıyorum.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.