Bitcoin ve Altcoin’lerin Kan Kaybetmesiyle Piyasa Değeri De Düştü!

Bitcoin ve çoğu altcoinin, önemli fiyat kayıpları göstermesinin ardından, toplam piyasa değeri, son 24 saat içinde %5’in üzerinde azaldı

Kripto para piyasasının çoğu, birkaç günlük kazançların ardından bugün yoğun bir şekilde geri çekiliyor. Bitcoin, 12.000 dolar seviyesini aşamadı ve 800 dolarlık değer kaybetti. Büyük hacimli altcoinler de bu düşüşü takip ediyor ve sonuç itibariyle piyasa değer kaybediyor.

Bitcoin 800 Dolar Düştü

Önde gelen kripto para birimi, birkaç gün önce çok konuşulan12.000 dolarlık fiyat seviyesinin üzerinde bir kırılma girişiminde bulundu, ancak başarılı olamadı. Birkaç saat boyunca bu seviyenin hemen altındaki konumunu korumayı başarsa da, dün durum oldukça hızlı bir şekilde tersine döndü.

BTC, düşüşüne yaklaşık 11.950 dolardan başladı. Ardından, varlık fiyatı 11.150 dolara düştü ve bu da günün en düşük seviyesi oldu. Bitcoin hafifçe toparlandı ve şu anda yaklaşık 11.300 dolardan işlem görüyor.

Bu noktadan itibaren BTC, düşüşe devam ederse ilk olarak 11.200 dolar destek görevi görecektir. Ardından fiyat destek olarak, 11.050 dolar ve 10.900 dolara güvenebilir. Kripto para birimi tersine dönerse ve son boğa koşusuna devam ederse, 12.000 dolar ile tekrar karşılaşma şansını elde etmeden önce 11.800 doları aşması gerekecek.

İlginç bir şekilde, BTC düşmeye başlamadan hemen önce, altın önemli bir fiyat düşüşüyle ​​dikkat çekti. Son zamanlarda Bitcoin ile artan bir korelasyon gösteren değerli metal, günler önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 2.070 dolara ulaşmıştı ve 10 Ağustos’ta is 2.050 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte, altın iki günde değerinin yaklaşık 200 dolarını (%8) kaybetti ve mevcut fiyatı ons başına 1880 dolara düştü.

Ayrıca bir başka değerli metal olan gümüşün, geçen hafta ulaştığı 30 dolarlık en yüksek seviyesinden %25 düştüğünü de belirtmek gerekir.

Altcoin’lerin Son Durumu

Kripto para piyasasındaki düşük ve büyük hacimli altcoinler arasında bazı önemli kayıplar yaşandı. Birkaç denemeden sonra 400 doların üzerine çıkamayan Ethereum, son 24 saatte %6 düşüşle 372 dolara geriledi. Ripple %8 düşüşle 0,277 dolara geriledi, bunu Bitcoin Cash (- %8), Bitcoin SV (- %10), Litecoin (- %9,3), Cardano (- %9,3) ve Binance Coin (- %7,5) düşüşleri takip etti.

Tezos, dün 4.4 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra, %13 düşüşle 3.75 dolara geriledi. Son 24 saatte kaybedenler arasında Band Protocol (- %20), Bytom (- %15), Hedera Hashgraph (- %14), Nervos Network (- %13.5), Kusama (- %13.3), IOTA (- %13), Kava (- %12), Ontology (- %11,5), Blockstack (- %11), THETA (- %11) ve Algorand (- %10,5) yer alıyor.

Doğal olarak, bu olaylar toplam piyasa kapitalizasyonunu etkiledi ve dün 365 milyar dolar olan yüksek seviyesinden %5’in üzerinde bir kayıpla 345 milyar dolara düştü.

Piyasadaki baskın kırmızı renge rağmen, birkaç kazanımı da belirtmekte fayda var. Compound %29’luk bir artışla başı çekiyor, Maker (%15), Aragon (%14), Ampleforth (%14), Aave (%13), Synthetix Network (%9) ve Swipe (%6) onu takip ediyor. İlginç bir şekilde, SXP etkileyici gidişatına devam ediyor ve daha dün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,20 dolara (Binance’de) ulaştı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.