Bitcoin Uzun Boğa Sezonuna Mı Hazırlanıyor?

Bitcoin’in 10.000 dolara çıkmadan önceki son düşüşü mü?

Geçtiğimiz 24 saat kripto para piyasası için oldukça kasvetli geçti. Bu duruma Bitcoin kadar güçlü ve yüksek başka bir şey sebep olamazdı. Piyasa başlığına göre en yüksek kripto para birimi, bugünün erken saatlerinde fiyatta keskin bir düşüş yaşadı. Bununla beraber, bir kripto para birimi analisti, bu son düşüşün göründüğünden daha fazla önem taşıyabileceği kanısında. Ayrıca, Bitcoin’in boğa piyasası öncesi 2015 çizelgesi ile bugün piyasada olanların benzerliği konusunda bir çıkarım yaptı.

Bitcoin’in geçmiş performansına dayanarak, üç şeyin olmasını bekleyebileceğimiz sonucuna varmış. Bunlardan ilki, Haziran ayında Bitcoin’in fiyatının 9.000 dolardan yüksek olacağı, ikincisi, dijital varlığın asla 6.000 dolar fiyat seviyesinin altına düşmeyeceği ve üçüncüsü, tüm geçmiş zamanlara ait 20.000 dolar inancının Mart 2021 tarihinde kırılacağı.

Bitcoin 24 Saatlik İşlem Hacmi, Fiyatta ki Düşüşe Rağmen Artıyor.

Piyasaya bir bütün olarak baktığımızda, bir kişinin ilgisini çekebilecek ilk şeylerden biri, Bitcoin’in 24 saatlik işlem hacminin, fiyatlarındaki düşüşe rağmen artmış olması. Dünün 20 milyar dolarlık işlem hacmi, şu anda 23 milyar dolar seviyesinde bulunuyor; bu da çok fazla paranın el değiştirdiği ve bir çok insanın diptekini almaya çalıştığı varsayımına ulaştırıyor.

İlgi çekici bir diğer şey ise, son 24 saat içinde yüzde 6.01 oranında değer kazanan pazar başlığına göre sekizinci en büyük kripto para Bitcoin SV. Buna karşın diğer üst kripto varlıkları büyük oranda kırmızı iken fiyat artışının gerçekleştiğini not etmek faydalı olabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.