Bitcoin Uzmanı Bir Kez Daha Konuştu: “2023 Beklentilerinizi Buna Göre Şekillendirin!”

Popüler kripto para analisti Benjamin Cowen, 2023 yılının Bitcoin fiyatındaki zirve için “kritik” olabileceğini belirtti. Analist, 2023’teki fiyatı hareketinin yılın ikinci yarısında “düşüş” göstererek 2019 yılını yansıtabileceğini belirtti.

Bu yıl için yerel zirvelerin ya da hatta yıllık zirvelerin görülme olasılığı yüksek. Ve eğer yılın en yüksek seviyesi değilse, yılın en yüksek seviyesinin yalnızca birkaç bin dolar daha yüksek olmasını beklerdim.

Bitcoin’in Nisan ayındaki en yüksek seviyesi kısa bir süre için 30.000 doları aştığı anda kaydedildi. Fiyat, o zamandan bu yana yaklaşık %16 düşüşle ortalama 25.740 dolardan işlem görüyor.

Benjamin Cowen, kısa vadede yukarı yönlü bir hareketin olası olmadığı düşüncesinde. Analist, Mart ayındaki rallinin ABD’deki bölgesel bankaların çöküşü ve Federal Rezerv’in bu bankalar için likiditeyi serbest bırakmasıyla gerçekleştiğini ve bazılarının bunu niceliksel genişlemeye (QE) benzettiğini belirtti.

Bazı insanların Mart ayında gördüğümüz gibi yeniden güçlenmesini umduğunu biliyorum, ancak bunun QE’nin değil, QE’nin arkasında olduğunu unutmayın. Ve böyle ciddi bir şey görmediğiniz sürece, 2019’un hayaletini takip etmesi için iyi bir şans olduğunu söyleyebilirim.

Kripto para uzmanı ayrıca ABD’de bir resesyon yaşanma ihtimalinin yüksek olduğunu, bunun da Bitcoin fiyatının aşağı yönlü hareketini sürdürmesine ve 2023’ün başlarında elde ettiği kazançları silmesine etmesine neden olacağı düşüncesinde.

Hatırlayın, 2019’da ya da 2020’nin başlarında bir resesyona girmiştik, değil mi? Ve sonra büyük bir kapitülasyon yaşadık. Yani bu bir olasılık. Piyasaların resesyona girdiğini görebilirsiniz. Son 18 ayda bir resesyonun henüz gerçekleşmediği hakkında çok konuştuk.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.