Bitcoin Twitter’da TT Oldu!

Bugün Twitter aracılığıyla, kripto para destekçilerini sevindiren bir gelişme yaşandı. Twitter CEO’su Jack Dorsey, kişisel hesabından Bitcoin için emoji eklendiği bilgisini paylaştı. Söz konusu emojiyi kullanmak için “Bitcoin” hashtag’i oluşturmak yeterli.

Bu gelişme kripto para topluluğu tarafından büyük bir coşku ile karşılandı. Twitter kullanıcıları, #Bitcoin etiketini kullanarak on binlerce gönderi paylaştılar. Ardından Bitcoin, 50 bini aşkın tweet ile trend listesine girmeyi başardı.

Birçok insana göre Twitter’ın bu hamlesi, Bitcoin’in daha geniş kitlelere ulaşmasına yardımcı olacak. Bitcoin’in ne olduğunu bilmeyen bir kullanıcının bu gelişmeyle bilgi sahibi olacağı bir gerçek.

Bunun yanında Jack Dorsey Bitcoin destekçisi olarak tanınıyor. Görüşüne göre Bitcoin’in lehine adım atmaktan da çekinmiyor. Twitter’ın bu tarz emojiler oluşturmak için markalardan 1 milyon doların üzerinde ücret talep ettiği konuşuluyor. Fakat Bitcoin için emoji ücretsiz yapıldı. Bu da Jack Dorsey’in bir kez daha Bitcoin destekçisi olduğunu gözler önünde serdi.

Gelişmenin ardından akıllara diğer kripto para birimleri için emoji eklenip eklenmeyeceği sorusu geldi. Bu sorunun cevabını önümüzdeki dönemlerde göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.