Bitcoin Tekrar Yükselişte, Yeni Hedef 9.000 Dolar

Bloomberg’un bir haberine göre Fundstart’ın kripto para uzmanı Rob Sluymer, lider kripto para birimi Bitcoin’in 9 bin dolar seviyesini yakın bir zamanda geçebileceğini iddia ediyor. Ayrıca Sluymer, alt koinlerin Bitcoin’in fiyat hareketlerini takip edeceğini de belirtiyor.

BTC’de dün akşam saatlerinde 8.200 dolar direncini kırarak bu seviyenin üstüne çıkmayı başardı. Son bir kaç haftadır düşüş eğilimi gösteren Bitcoin fiyatının yeniden 8.000 dolar seviyesinin üzerine çıkması piyasadaki yatırımcılar için motive kaynağı oldu.

Sluymer, Relative Strength Index (RSI) verilerine göre, büyük yükselişler göstergeleri olduğunu söylüyor. Uzmana göre artış ve azalış verilerini karşılaştıran bu RSI verileri Bitcoin için yeni bir yükseliş sinyallerini gösterdiğini dile getiriyor. Sluymer kendi fiyat beklentisini şu cümleler ile dile getiriyor:

Bitcoin’in şu anda gerçekleştirdiği haraketlerinin bir sonraki yükseliş rallisini başlatacağını ve fiyatı 8.800 ile 9.000 direnç seviyelerine çıkartacağına inanıyoruz.

Litecoin’den Yararlanılmalı

Sluymer yaptığı açıklamada, popüler kripto para birimi Litecoin‘in gösterdiği performansa da değindi. Uzman, yaklaşmakta olan yarılanma öncesinde yatırımcıların bu durumdan yararlanması gerektiğinide dile getiriyor.

LTC’nin fiyatı birkaç günde 100 dolar seviyesinden 140 dolar seviyesine kadar yükseldi. Ünlü uzman bu arada yaşanabilecek gerilemelerde yatırımcıların yararlanması büyük bir avantaj olabileceğini de dile getiriyor.

Kaynak: U.today

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.