Haziran 11, 2022

Bitcoin Stratosferik Yükseliş Kaydedecek! -Varlık Yöneticisi

Küresel yatırım yönetim firması VanEck’in CEO’su Jan van Eck, Bitcoin (BTC) fiyatının ‘stratosferik’ bir yükseliş kaydedeceğine dair inancı olduğunu belirtti.

İşletme konulu yayınlar yapan Barron’s tarafından yayınlanan bir rapora göre, VanEck CEO’su Bitcoin’in mevcut seviyelerden yaklaşık %732 değer kazanarak 250.000 dolara ulaşabileceğini düşünüyor.

Bu yükselişin ne zaman gerçekleşebileceği konusunda ise, bu yükselişin uzun bir zaman alabileceğini ancak bu uzun yılların ardından altı haneli fiyata ulaşarak, altının mevcut piyasaları yaklaşık %50’si kadarını elde edeceğini düşünüyor.

“Yatırımcılar Bitcoin‘i altının bir tamamlayıcısı olarak görüyor. BTC’nin sınırlı bir arzı ve bu arzı takip edebiliyorsunuz. Bu arzı değiştirmek çok zor ve hatta neredeyse imkansız. Öncü kripto varlık, altının piyasa değerinin yarısına veya BTC başına 250.000 dolar olabilecek şekilde bir değer kazanacak ancak bu artış on yıllar bile alabilir. Bunun için net bir zaman dilimi vermek çok zor.”

Rapora göre Van Eck, kurumsal yatırımcıların ve hükümetlerin Bitcoin’in fiyat artışını yönlendireceğini düşünüyor.

“Bitcoin artık daha da olgunlaştığı için daha fazla fiyat artışı ihtimaline de sahip. Kurumsal taraftaki benimsenmesi de her yıl artış gösteriyor. Bunun yanında sadece kurumsal yatırımcıalr değil, dünyanın dört bir yanındaki hükümetler de BTC’yi faydalı olarak görüyor.”

80,4 milyar dolarlık varlık yöneticisinin CEO’su, Bitcoin’in çok övülen değer deposu kullanım durumunda, Bitcoin’in kendisini altının egemenliği için bir tehdit olarak oluşturduğunu söylüyor.

“Altına olan talebin bir kısmı, altına uzun vadeli bir rakip olarak ortaya çıkan Bitcoin’e doğru kaydı. Daha önce altın öncelikli yani birincil varlıktı ancak insanlar gümüş veya diğer değerli metalleri de satın alıyordu. Bir değer deposu arayan insanlar artık sadece altına değil, Bitcoin’e de bakıyor. Bu benimsenme döngüsünün henüz orta aşamasındayız ve bu benimsenme daha da artacak.”

Haber hazırlanırken Bitcoin 29.000 dolar civarında işlem görüyordu. Güncel fiyat hareketlerini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.