Bitcoin Sert Düştü! Yükseliş Trendi Bitti Mi?

Olası yeni bir ATH ile ilgili tartışmaları ateşleyen büyük bir yükseliş trendinin ardından Bitcoin, sadece üç saat içinde 1000 dolar kaybetti.

Yılın en hızlı büyümesini gösterdikten sonra, Bitcoin nihayet düzeltme yaşadı ve yaklaşık 3 saat içinde 1000 doların üzerinde bir değer kaybetti. Saat 00:00’da Bitcoin Coinbase’de 18.869 dolardan işlem görüyordu. Fiyatta, yeni bir ATH bekleyen ancak 25 Kasım öğleden sonra aşağı doğru bir düzeltme ile şaşıran tüccarlar ve Bitcoin meraklıları için ufak bir mola yaşandı.

Bitcoin Coinbase’de tam olarak 19.500 dolar’a ulaştıktan hemen sonra 48 saat içinde değerinin yaklaşık %12’sini kaybetti. Düşüş ile ilgili yorumda bulunan kripto işlem platformu Luno’nun İş Geliştirme Başkanı Vijay Ayyar “Daha büyük bir düşüş/düzeltme öncesi tüm zamanların zirvesinin görüleceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Yükseliş Trendi Bitti Mi?

Ayılar kontrolü ele almış gibi görünse de gerçek şu ki, bazı göstergeler hala yükseliş trendi içinde olduğumuzu ortaya koyuyor. Bitcoin, EMA 20 hattının hemen dışına sıçradı ve bu, yükseliş eğiliminin hala devam edeceğini gösteriyor.

RSI normale dönmüş gibi görünüyor. RSI 61.14 ile hala yüksek, ancak kazadan sadece birkaç saat önce bulunduğu 83.88’den düşmüş olması, büyük bir satış konusunda gergin olan tüccarlar için rahatlık sağlayabilir.

Önümüzdeki saatler, Bitcoin’in yükseliş trendinden ayrılıp dünyaya geri dönüp dönmediğini veya düşüşün yaklaşık 2020 Ekim ortasından beri devam eden yükseliş trendine devam etmeden önce kısa bir mola olup olmadığını bilmek için çok önemli olacak.

RSI, neredeyse iki aydır görülmeyen aşırı satış seviyesinde ciddi bir değişim gösterdi. Stokastik RSI da çok düşük seviyelere benzer bir düşüş yaşadı, bu biraz daha uzun vadeli katılımcılar için bir satın alma sinyali olarak algılanabilir. Bununla birlikte, Bitcoin düşüş senaryosunu takip etmeye ve gerilemeye devam edebilir. Eğer düşüş devam ederse ilk desteği yaklaşık 17300 dolar’da test edebilir. Bu noktadan itibaren, Mart 2020’den bu yana sürdürdüğü yükseliş kanalı bölgesine dönmeden önce bir sonraki duraklar 16.063 dolar ve 15.005 dolar olabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.