Bitcoin Sert Düştü! Düşüşün Nedeni ve Bitcoin’in Olası Fiyat Tahminleri

0

Bitcoin Türkiye saati ile 09:00’da 10.200 dolar civarında seyrediyor. Asya seansından gelen sert satış Bitcoin’in 500 dolar değer kaybetmesine sebeb oldu. Dün gece itibariyle 10.700 doları aşan bir Bitcoin vardı. Bitcoin bu kaybın yaralarını sarabilecek mi? Satışla birlikte düşüş de devam edecek mi? Bütün soruların cevabı haberimizde…

Asya Seansında Sert Satış

Bitcoin dün gece itibariyle 10.700 dolar civarında seyrediyordu. Bu fiyat seviyesinde uzun zaman geçiren piyasanın lider kripto parası daha fazla dayanamadı ve geri çekildi. Bu düşüş Asya seansından gelen sert satışla gerçekleşti. Bu satıştan sonra da artçı satışlar etkili oldu.

Dün yaptığımız haberde Bitcoin’in kritik direnci (10.700) kırıp kıramayacağını tartışmıştık. Bu haberde altını çizdiğimiz bir nokta vardı. Bitcoin’in bu direnci kırabilmesi için elini çabuk tutması gerekiyordu aksi taktirde satış baskısı onu geri çekebilirdi. Nitekim böyle de oldu. Bitcoin son üç gündür aynı fiyat seviyesinde kalarak kimyasına uygun olmayan bir davranış sergiledi ve satış baskısını arttırdı. Daha sonra ise Asya’dan gelen satış ile 50 günlük ortalamaya yaklaştı.

Bitcoin için olası fiyat tahminleri

Bitcoin bu düşüş ile beraber 50 (10.200) günlük ortalamasına yaklaştı hatta kesişti. Bu noktada bulunan, desteğe tutunan Bitcoin için saatler öğlene kadar aleyhine işleyebilir. Bitcoin bu noktada tekrar bir satış ile karşılaşır ve psikolojik sınırın altına düşerse 8.900 seviyesini çok önemli görüyoruz. Bu seviyenin üstünde çok korkulacak bir durum görülmüyor ama altına düşerse senaryo daha da kötüleşebilir.

Buna rağmen olumlu bir senaryodan bahsetmek gerekirse öncelikle olarak Bitcoin’in bu seviyeden çıkması gerekiyor. Bu seviye diye tabi edilen nokta hiç kuşku yok ki 10.000 dolarlı seviyeler. Bitcoin’in gerçek anlamda bie zirve görebilmesi için ise 11.700 bandının geçilmesi gerekir.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın