Bitcoin Sert Düştü! Düşüşün Nedeni ve Bitcoin’in Olası Fiyat Tahminleri

Bitcoin Türkiye saati ile 09:00’da 10.200 dolar civarında seyrediyor. Asya seansından gelen sert satış Bitcoin’in 500 dolar değer kaybetmesine sebeb oldu. Dün gece itibariyle 10.700 doları aşan bir Bitcoin vardı. Bitcoin bu kaybın yaralarını sarabilecek mi? Satışla birlikte düşüş de devam edecek mi? Bütün soruların cevabı haberimizde…

Asya Seansında Sert Satış

Bitcoin dün gece itibariyle 10.700 dolar civarında seyrediyordu. Bu fiyat seviyesinde uzun zaman geçiren piyasanın lider kripto parası daha fazla dayanamadı ve geri çekildi. Bu düşüş Asya seansından gelen sert satışla gerçekleşti. Bu satıştan sonra da artçı satışlar etkili oldu.

Dün yaptığımız haberde Bitcoin’in kritik direnci (10.700) kırıp kıramayacağını tartışmıştık. Bu haberde altını çizdiğimiz bir nokta vardı. Bitcoin’in bu direnci kırabilmesi için elini çabuk tutması gerekiyordu aksi taktirde satış baskısı onu geri çekebilirdi. Nitekim böyle de oldu. Bitcoin son üç gündür aynı fiyat seviyesinde kalarak kimyasına uygun olmayan bir davranış sergiledi ve satış baskısını arttırdı. Daha sonra ise Asya’dan gelen satış ile 50 günlük ortalamaya yaklaştı.

Bitcoin için olası fiyat tahminleri

Bitcoin bu düşüş ile beraber 50 (10.200) günlük ortalamasına yaklaştı hatta kesişti. Bu noktada bulunan, desteğe tutunan Bitcoin için saatler öğlene kadar aleyhine işleyebilir. Bitcoin bu noktada tekrar bir satış ile karşılaşır ve psikolojik sınırın altına düşerse 8.900 seviyesini çok önemli görüyoruz. Bu seviyenin üstünde çok korkulacak bir durum görülmüyor ama altına düşerse senaryo daha da kötüleşebilir.

Buna rağmen olumlu bir senaryodan bahsetmek gerekirse öncelikle olarak Bitcoin’in bu seviyeden çıkması gerekiyor. Bu seviye diye tabi edilen nokta hiç kuşku yok ki 10.000 dolarlı seviyeler. Bitcoin’in gerçek anlamda bie zirve görebilmesi için ise 11.700 bandının geçilmesi gerekir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.