Bitcoin Sert Düştü! Düşüşün Nedeni Ne?

0
285

Kripto paralar içinde işlem hacmi en büyük ve en değerli para birimi olan Bitcoin bugün sabah saatlerinde sert bir düşüş yaşadı.

Son günlerde sürekli yükselen bir grafik çizen Bitcoin  bugün yine kaybettiren bir düşüşle yüzleştirdi yatırımcılarını.Son zamanalarda piyasa hacmini yaklaşık 10.000 dolar arttıran Bitcoin, sadece 24 saat içinde ise 10.000 dolar düşüş yaşadı piyasa hacminde.

Peki bu düşüşün nedeni ne ? Düşüşün nedeni olabilecek, piyasayı derinden etkileyecek bir açıklamanın bulunmaması uzmanları, büyük oranda bir satışın gerçekleşmesi ihtimaline yöneltti.

Bitstamp Borsasında Büyük Satış Emri

Bugün saat 05:00 Bitstamp borsasında gerçekleşen 26.8 milyon değerindeki Bitcoin satışından kaynaklanmıştı düşüş. Bu tam 3.645 Bitcoin tutarında bir rakam .Bu satış emriyle beraber haftalardır yeşil yanan Bitcoin 7000 doların altına gerileyerek rengini kırmızıya çevirdi.

Günün ortalarına doğru tekrardan kendini toplayan Bitcoin şu sıralarda yayın saatimizde 7180 dolar (43.200 Türk Lirası ) civarında seyrediyor. Bitcoinin değeriyle beraber paralel hareket eden Bitcoin Cash, Ripple, Ethereum gibi kripto para birimlerinde de renk kırmızıya döndü. Bu para birimlerinde de %7 ile %15 arasında bir düşüş yaşandı.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın