Bitcoin Sert Düştü! Bu Düşüş Devam Edecek Mi?

Uzun süredir 10.000 dolar desteği ile 10.400 dolar direnci arasında sıkışan Bitcoin, dün kırılmasını yaşadı. Bu kırılma dün, Türkiye saati ile 21:00’da gerçekleşti. Bitcoin yaklaşık olarak 700 dolarlık bir kayıp yaşadı. Bitcoin’in bundan sonraki hareketi bir hayli merak konusu. Konuya dair bütün detaylar haberimizde…

Bitcoin Şaşırtmadı!

Bitcoin fiyatını uzun süre gözlemleyen birisi, Bitcoin’in baskıya dayanaklı olmadığını çok kolay söyleyebilir. Piyasanın lider kripto birimi, malesef aynı fiyat bandında uzun süre durduğunda, kırılmayı aşağı yönlü yapıyor. Bu sefer de öyle oldu… Bitcoin yaklaşık 700 doları dakikalar içinde sildi süpürdü. Peki, bu fiyat bir alım fırsatı mı yoksa ayı sezonu başlangıcı mı?

Piyasanın lider kripto parası 10.500 dolar noktasında bulunan desteğe tutunmuş durumda. Şimdilik yukarı yönlü bir hareket düşünmesi zor gözüküyor. Ama kısa süre içerisinde kendisini toplaması muhtemel gözüküyor. 8.900 dolar noktasında bulunan destek bizim için çok önemli. Bu desteğin kurulmadığı veya uzak kalındığı her gün Bitcoin için korkulacak bir durum yok demektir. Bu noktada bulunan desteğin altına indiğimizde ise, 200 günlük ortalamaya dönebiliriz.

Bitcoin için şu anda oluşan kritik direnç seviyelerinin ilki 9.700 dolar noktası. Gün içinde bu noktanın ciddi anlamda zorlanması pek muhtemel gözükmüyor. Bugün Bitcoin’in 9.500 dolar düzeyinde kalma savaşına tanık olacağız. Bu seviyenin üstünde kaldığını netleştirdiği taktirde, sizlerle kritik direnç seviyelerini, daha detaylı konuşmak için burda olacağız.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.