Bitcoin Sert Düştü! Ana Destek Noktası Yıkıldı!

Bitcoin Türkiye saati ile 22:30’da 8600 dolar civarında seyrediyor. Güne 10.000 doların hemen altında başlayan Bitcoin, sonunda beklenen büyük kırılmayı gerçekleştirdi.

Bitcoin aniden gelen büyük bir satış ile %10 değer kaybetti ve 8.400 dolara kadar geriledi. Daha sonra ise bu fiyat seviyesinden biraz uzaklaştı ve 8.600 dolar seviyesine geldi.

Bitcoin ana destek noktası olan 8.900 seviyesini yıktı geçti. Bu seviyenin yıkılması ile fiyatın 6.000 dolara kadar gerileme korkusu başladı. Bu destek noktasının yıkılması korku uyandırırken bir taraftan da hareketlilik fazlası ile arttı.

Bitcoinde gün boyunca gerçekleştirilen işlemler son bir saat içinde iki katına çıktı. Çoğu yatırımcı bu düşüşü alım fırsatı olarak gördü. Short pozisyonların harekete geçmesi ile işlem hacmi bir hayli arttı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 1 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.