Bitcoin Satın Alma Zamanı Geldi Mi? Mike Novogratz Açıkladı

Galaxy Digital CEO’su Michael Novogratz, Bitcoin için satın alma zamanının geldiğini düşünüyor. Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda, Novogratz takipçilerine “BTC Al” önerisinde bulundu. Ünlü CEO buna ek olarak alaycı bir şekilde, “para 2020 yılında ağaçlarda yetişir” dedi.

Paranın ağaçlarda yetişmediği çok açık. Bu ifade esasında, bazı yetişkinler tarafından, kullanılan öğüt verici bir cümledir. Bu söz, paranın kötüye kullanılamayacağı ve zor elde edildiği mesajını vermek için kullanılır.

Bununla birlikte, bu eski atasözü, ekonomilerini COVID-19 salgınının şoklarından korumak için para basmaya devam ettikleri için ABD Federal Rezerv Bankası ve dünyadaki diğer merkez bankaları için anlamını yitirdi.

Birçok analist ve kripto para birimi meraklısı, 2020’nin Bitcoin için iyi bir yıl olacağı konusunda kararlı olmaya devam ediyor. Son %50’lik çöküş bile, Bitcoin satın alma zamanının geldiğini bildiren mesajları yavaşlatmadı. Geleneksel para biriminden farklı olarak, Bitcoin maksimum 21 milyon token arzına sahip. Novogratz’a göre bu sınırlı tedarik, Bitcoin’in en büyük tercih edilme sebebi.

Son olarak yazının kaleme alındığı sırada, Bitcoin 6.311 dolardan işlem görüyor. Fiyat 6.423 dolar açılış değerinden%1.76 daha düşük.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.