Bitcoin Sakinleşirken, DeFi Token’ları Değer Kazandı!

BTC, hafta sonu boyunca 16.000 dolar’ın altındaki iki düşüşten kurtulmuş olsa da, varlık, merakla takip edilen fiyat seviyesini ve 16.000 – 16.250 dolar arasındaki alanı kararlı bir şekilde geri kazanmakla mücadele ediyor. Daha büyük altcoin’ler de biraz değer kaybetti, ancak DeFi token’larının değeri arttı.

Bitcoin Yeniden 16.000 Dolar Seviyesinde

Bitcoin’in son zamanlardaki etkileyici performansı, varlığı geçen Cuma yeni yıllık en yüksek seviyesi olan 16.500 dolar’a çıkardı. Kripto topluluğunun yükseliş beklentisi arttı ve hatta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolar’a ulaşacağı yönündeki iddialar gündeme geldi.

Bununla birlikte, önde gelen kripto para biriminin en son kazanımlardan sonra sakinleştiği görülüyor. Bitcoin dün birkaç içinde yaklaşık 450 dolar kaybetti ve gün içi en düşük seviyesi olan 15.750 dolar’a kadar geriledi. Sonrasında, boğalar fiyat düşüşünü durdurdu ve 16.000 dolar seviyesinin yeniden kazanılmasını sağladı. Şu an itibariyle, BTC aynı zamanda ilk destek hattı olan bu seviyenin hemen üzerinde işlem görüyor.

Teknik bir bakış açısıyla, eğer tekrar 16.000 dolar seviyesinin altına düşerse Bitcoin, 15.600 dolar ve 15.450 dolar’dan ek destek bulabilir. Alternatif olarak, potansiyel bir başka yıllık yüksek seviyeye ulaşmadan önce 16.150 dolar ve 16.250 dolar’lık direnç seviyelerini kararlı bir şekilde aşmalıdır.

DeFi Token’ları Dikkat Çekiyor

Çoğu altcoin için kırmızı hakimiyetinden bahsedebiliriz. Ethereum, birkaç gün önce 480 dolara yaklaştıktan sonra 24 saatlik ölçekte yaklaşık %2 değer kaybetti ve şu an 460 dolar’ın altında işlem görüyor.

Chainlink (- %1), Bitcoin Cash (- %2), Litecoin (- %2), Polkadot (- %0.5) ve Cardano (- %0.8) da biraz değer kaybetti.

Düşük ve orta hacimdeki altcoin’lerde, özellikle merkezi olmayan finans alanı token’larında durum büyük ölçüde farklı. SushiSwap, %28’lik artışla dünden bu yana en etkileyici kazanç sağlayıcı oldu. Dahası, SUSHI geçtiğimiz yedi günde yaklaşık %100 değer kazandı ve yaklaşık 1.2 dolar’dan işlem görüyor. Uniswap’in yerel token’ı olan UNI ise, bu hafta stake etme dönemi sona erdikten sonra da yeşil renkte. THORChain de son zamanlarda artış gösterdi: günlük bazda %21 ve haftalık bazda ise %70 değer kazandı. ABBC Coin (%20), Curve DAO Token (%16), Aave (%14), Uniswap (%13), Loopring (%10) ve Synthetix (% ​10) yükselişi takip ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.