Bitcoin Roketledi! İşte Yükselişin Analizi

Bitcoin Türkiye saati ile 11.00’da 10.700 dolar civarında seyrediyor. Yaklaşık iki saat önce 10.000 dolar sınırında tutunmaya çalışan Bitcoin ani bir atakla tabiri caizse roketledi. Bu yükselişin nedeni henüz bilinmiyor ama gayet sağlıklı doneler veren Bitcoin için pek de şaşırtıcı değil.

Bir Öyle, Bir Böyle

Son bir kaç gündür 10.000 dolar psikolojik sınırına tutunmaya çalışan Bitcoin, kâh bu sınırın biraz altında kâh biraz üstünde seyrediyordu. Bu tarz karışık bir seyir veren Bitcoin için tırmanma eyleminin gelmesi bizi şaşırtmadı. Altta 9.800 desteğine tutunmaya çalışan bir Bitcoin ile yukarda 10.300 doları aşmaya çalışan Bitcoin’in savaşını izlemiştik.

Uzun süredir Bitcoin’in verilerinin sağlıklı olduğunu söylemiştik. Düzeltme hareketini yakında yapan, küresel ortamın elverişli olduğu Bitcoin için bu yükseliş geç bile kaldı diyebiliriz.

Bitcoin gel gitleri çok yaşadığında genelde yükselişle bu hareketi sonlandırır. Aynı fiyatta sıkıştığında ise bu hareketini de düşüşle sonuçlandırır. Bu teknik olmayan ama uzun bir süre alan gözlem.

Teknik kısıma geçecek olursak. Bitcoin için önemli bir direnç noktası olan 10.700 dolar geçildiği taktirde ileri yönlü hareket tam manasıyla başlayabilir. Bu fiyatta uzun süreli takılma ise savaşı direncin kazandığına yorulur ve tekrar eski haline dönebilir.

Bitcoin için önümüzdeki aylarda beklenen Bakkt haberi önemli. 23 Eylül tarihine randevu veren Bakkt, bu süreye kadar Bitcoin’i olumlu şekilde etkileyecektir. Küresel piyasalarda Bitcoin’in fiyatına olumlu manada destek vermeye devam ediyor. Piyasalarda oluşan dalga ve gerilimler farklı piyasalara pozitif yansıyabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.