Bitcoin Roketledi! İşte Yükselişin Analizi

0

Bitcoin Türkiye saati ile 11.00’da 10.700 dolar civarında seyrediyor. Yaklaşık iki saat önce 10.000 dolar sınırında tutunmaya çalışan Bitcoin ani bir atakla tabiri caizse roketledi. Bu yükselişin nedeni henüz bilinmiyor ama gayet sağlıklı doneler veren Bitcoin için pek de şaşırtıcı değil.

Bir Öyle, Bir Böyle

Son bir kaç gündür 10.000 dolar psikolojik sınırına tutunmaya çalışan Bitcoin, kâh bu sınırın biraz altında kâh biraz üstünde seyrediyordu. Bu tarz karışık bir seyir veren Bitcoin için tırmanma eyleminin gelmesi bizi şaşırtmadı. Altta 9.800 desteğine tutunmaya çalışan bir Bitcoin ile yukarda 10.300 doları aşmaya çalışan Bitcoin’in savaşını izlemiştik.

Uzun süredir Bitcoin’in verilerinin sağlıklı olduğunu söylemiştik. Düzeltme hareketini yakında yapan, küresel ortamın elverişli olduğu Bitcoin için bu yükseliş geç bile kaldı diyebiliriz.

Bitcoin gel gitleri çok yaşadığında genelde yükselişle bu hareketi sonlandırır. Aynı fiyatta sıkıştığında ise bu hareketini de düşüşle sonuçlandırır. Bu teknik olmayan ama uzun bir süre alan gözlem.

Teknik kısıma geçecek olursak. Bitcoin için önemli bir direnç noktası olan 10.700 dolar geçildiği taktirde ileri yönlü hareket tam manasıyla başlayabilir. Bu fiyatta uzun süreli takılma ise savaşı direncin kazandığına yorulur ve tekrar eski haline dönebilir.

Bitcoin için önümüzdeki aylarda beklenen Bakkt haberi önemli. 23 Eylül tarihine randevu veren Bakkt, bu süreye kadar Bitcoin’i olumlu şekilde etkileyecektir. Küresel piyasalarda Bitcoin’in fiyatına olumlu manada destek vermeye devam ediyor. Piyasalarda oluşan dalga ve gerilimler farklı piyasalara pozitif yansıyabilir.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın