Bitcoin Rallisi Ne Zaman? Uzman Yatırımcı Açıkladı

Yatırım danışmanlığı firması Midas Touch Consulting‘in genel müdürü Florian Grummes, Bitcoin fiyatının son zamanlarda kaydettiği küçük kazanımlarına rağmen BTC’nin bir sonraki boğa koşusunun kısa bir süre içerisinde gerçekleşmeyeceğini düşünüyor.

23 Temmuz tarihinde Kitco News ile gerçekleştirdiği röportajda konuşan Grummes, bir sonraki rallinin Mayıs 2024 için planlanan Bitcoin halving etkinliğinden altı ila 12 ay önce gerçekleşeceğini iddia etti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, yatırım uzmanına göre; piyasalardaki mevcut hissin, Bitcoin’in yaz aylarında gerçekleşecek bir “yardım rallisi” için hazır olabileceğini ve kripto kışının bitmekten çok uzak olduğunu vurgularken potansiyel olarak 35.000 dolara ulaşabileceğini gösteriyor.

“Ancak daha tabloya daha geniş açıdan bakarsak, özellikle Bitcoin için hala bir kripto kışında olduğumuzu düşünüyorum ve bu tür piyasalarda iyileşme kaydetmek biraz zaman gerektiriyor. Bir sonraki rallinin Mayıs 2024 gibi gerçekleşmesini bekliyorum ve bu Bitcoin halving etkinliğini beklememiz gerektiği anlamına geliyor. Anlayacağınız önümüzde ortalama iki yıl daha var…

Bence gerçekçi bir biçimde yaklaşacak olursak, kripto para piyasalarının yeni ve büyük bir boğa piyasasına gerçekten hazır hale gelmesi altı ay ila on iki ay daha beklemesi gerekiyor. Aradan geçen zaman zarfında ise fiyat kolaylıkla 25.000 dolara ve hatta 35.000 dolara kadar yükselebilir.”

Bitcoin Kurtarma Moduna Girmiş Durumda

Uzman, mevcut Bitcoin fiyat hareketine dayandırdığı bir tahmininde, kriptonun borsa ile bağlantılı olarak bir toparlanma modunda olduğunu ve yatırımcıların yukarı ve aşağı yönde sürprizler beklemesi gerektiğine dikkat çekti.

Uzun vadedeki beklentilerini de açıklayan Grummes; kurumların artan benimsenmesi ve yatırım girişlerinin bir sonraki boğa koşusunu destekleyeceğini belirterek Bitcoin için yükseliş eğilimine sahip olduğunu belirtti. Ancak, bunların hepsi Federal Rezerv’in enflasyonu dizginleyebilmesine de bağlı olacak.

Uzman yatırımcı daha önce 100.000 dolarlık seviyenin Bitcoin’in 2022 ikinci çeyreğine kadar gerçekleşebilecek ideal bir seviye olduğunu tahmin etmişti.

Fiyat 20.000 Dolarla Mücadele Ediyor

Bununla birlikte, Bitcoin ve genel kripto piyasası, 2022’nin ilk yarısında beklenen tahminleri yerle bir etti ve düşüş kaydetti. Özellikle, Bitcoin, değerini %56 oranında kaybederek, 2022’nin ikinci çeyreğinde bir çeyrekte en kötü getirisini kaydederek dikkat çekti. Haber hazırlanırken, varlık son 24 saatte %3’ün üzerinde değer kaybettikten sonra 22.700 dolardan işlem görüyordu.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, kripto uzmanı Michaël van de Poppe, Bitcoin’in 28.000 dolara yükselmesi için kilit direnci 23.800 dolardan kırmak zorunda olduğunu belirtmişti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Finbold


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.