Haberler Manşet

Bitcoin Platformu Bakkt, Mobil Uygulaması Bakkt Pay’de Sona Yaklaşıyor

single-image

Dünyanın en büyük borsası olan New York Borsası’nın ana şirketi olan Intercontinental Exchange (ICE) tarafından geliştirilmekte olan Bakkt platformunun, mobil uygulama çalışmalarında sona yaklaşıldığı bildiriliyor.

Bu platformu geliştirmede, Starbucks, Microsoft, Boston Consulting Group ve PayU desteğini alan ICE, Bakkt platformuna geçtiğimiz günlerde eski bir Google danışmanını bünyesine kattı.

Google’nin eski tecrübeli kullanıcı deneyimi danışmanı olan Chris Peterson, Bakkt Pay olarak adlandırılan mobil ödeme uygulamasında ve dijital varlık cüzdan çalışmalarında rehber olacak.

Bakkt Pay uygulaması önümüzdeki bir kaç ay içerisinde piyasaya sürülmesi hedefleniyor.

Starbuck ile Bakkt Ortaklığı

Kahve zinciri devi olan Starbucks ile Bakkt geçtiğimiz aylarda dikkat çekici bir anlaşma yaptığı iddia edilmişti. Anlaşmaya göre Starbucks, kahve satımlarında Bakkt’ın alt yapısını kullanarak Bitcoin ile ödeme almak için şirketten belirli bir yüzde hisse satın aldı.

Bu anlaşmaya bakacak olursak kahve devenin ilerleyen zamanlarda Bakkt Pay mobil uygulamasıyla Bitcoin ödemeleri alması mümkün olacak.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir Yorum Yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz