Bitcoin Piyasa Değeri Tarihi Rekor Kırdı! Altcoin’ler Ne Durumda?

Bitcoin’in toplam piyasa hacmi, 2017’deki önceki zirvesini aşarak bugün tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bunun nedeninin, şu anda daha düşük olan birim fiyatına rağmen artan toplam arzı olduğunu söyleyebiliriz.

Birkaç büyük dört basamaklı fiyat hareketiyle sonuçlanan rallinin ardından, Bitcoin 18.000 dolarlık fiyat etiketinin kuzeyinde sakinleşmiş gibi görünüyor. Altcoin’lerde volatilite yolculuğunu takip etti ancak sonuçta BTC’ye karşı piyasa hakimiyetlerini kaybettiler. Kripto para piyasasına dair daha detaylı inceleme haberimizde.

Bitcoin Yükselişin Ardından Sakinleşiyor

Son 24 saat kripto para piyasası için oldukça hareketliydi. Kripto piyasasının ilk ve en popüler temsilcisi, bunun en iyi örneği. Bitcoin, ilk olarak 17.850 dolar’a yükselmeden önce dün 16.600 dolar’dan işlem görüyordu. Bu yükseliş tek başına yeterince etkileyici olsa da, BTC burada durmadı. Sadece birkaç saat sonra, önde gelen kripto para birimi daha da yükseldi ve yaklaşık 18.500 dolar’a ulaştı. Başka bir deyişle, bir günden daha kısa bir sürede arka arkaya ikinci kez yıllık zirve oluşturdu.

Ancak sonrasında ayılar harekete geçmeye karar verdi ve kısa bir süre sonra BTC’yi 17.400 dolara düşürdü. Yani, yalnızca 24 saat içinde, Bitcoin önce 16.550 dolar’dan 18.500 dolar’a yaklaşık 2.000 dolar değer kazandı, sonra 1.000 dolar’ın üzerinde değer kaybetti ve şimdi 18.000 dolar’ın üzerinde sakinleşti.

BTC, Aralık 2017 ATH’si olan 20.000 dolar’ın altında işlem görmeye devam etse de, kripto para birimi için başka önemli bir dönüm noktası oldu. Bitcoin’in toplam piyasa değeri, yaklaşık 337 milyar dolarlık yeni bir ATH’ye ulaştı ve önceki rekoru (Aralık 2017’nin sonlarında yaklaşık 334 milyar dolar) aştı. Bu, son üç yılda dolaşımdaki Bitcoin sayısının artması nedeniyle mümkün hale geldi.

Altcoin’ler Ne Durumda?

Altcoin’lerin çoğu, bazı etkileyici volatil hareketlerle liderlerini takip etti. Ethereum kısa bir süre için 495 dolar’a (Binance’de) yükseldi ve bu, Eylül başındaki 490 dolar’lık önceki yüksek seviyeyi geçtikten sonra 2020 rekoru oldu. Bununla birlikte, ETH de 480 dolar’da sakinleşmeden önce 455 dolara düştü.

Chainlink, 24 saatlik ölçekte diğer etkileyici kazanç sağlayan. LINK %6 artış gösterdi ve şu an 13.5 dolar seviyesinde bulunuyor. İlk 10’da ki diğer token’lar nispeten durgun kaldı. Ripple (- %0.3) 0.30 doların altında işlem görüyor. Bitcoin Cash (- %0.3) 250 doların altında. Binance Coin (%0.0), Polkadot (%0.2), Cardano (- %0.6) ve Litecoin (%0.0) temelde aynı fiyat seviyelerinde kaldı.

Nexo, %15’lik bir artışla en önemli oranda kazanç elde eden. Bunu Bitcoin Gold (%10), DigiByte (%10) ve Reserve Rights (%10) takip ediyor. Buna karşılık, birkaç DeFi token’ı, son fiyat artışlarından sonra önemli değer parçalarını kaybetti. SushiSwap %14’lük bir düşüşle önde yer alırken, Curve DAO Token (- %12), HedgeTrade (- %10) ve Blockstack (- %10) onu takip etti.

Yukarıda belirtilen fiyat gelişmelerinin bir sonucu olarak Bitcoin, piyasa üzerindeki hakimiyetini arttırdı. BTC’nin piyasa değerini diğer tüm altcoin’lerle karşılaştıran metrik %66.5’e yükseldi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.