Bitcoin Parabolik Rallinin Eşiğinde: İşte Takip Etmeniz Gereken Seviyeler!

Kripto para piyasasında yakından takip edilen stratejist Kevin Svenson, Bitcoin fiyatının parabolik bir dalgalanmaya hazır olduğunu belirtti. Svenson, günlük grafikte bir yükseliş eğiliminin ortaya çıktığını belirterek detayları paylaştı.

Kevin Svenson, Bitcoin MACD göstergesinin günlük grafikte bir kesişim oluşturduğunu belirtti. MACD, yatırımcıların olası trend dönüşlerini izlemek için kullandıkları bir momentum göstergesidir.

Stratejiste göre MACD’nin günlük grafikte yükseliş eğilimi gösterdiği son iki seferde de güçlü bir ralli gerçekleşti.

Bu günlük MACD geçişleri bazen çok daha büyük bir hareketin sadece başlangıcı olabilir. Bunu Mart ayının başlarında, günlük MACD çaprazlamamızın hemen ardından gelen %45’lik bir pompayla ve bu yılın başlarında çaprazlama yaptığımızda gördük. Yaklaşık 16.000 dolardan 20.000 dolar, 23.000 ve 24.000 doların üzerine çıktık.

Yani bu günlük MACD geçişleri bu yıl oldukça büyük hareketler sağladı.

bitcoin analizi

Potansiyel bir Bitcoin dalgalanması için hedefine gelince, Svenson BTC’nin potansiyel parabolik kurulumuna baktığını söylüyor. Analiste göre BTC, parabolik eğri hile sayfasını “bir T’ye kadar” takip ediyor.

Şu anda üçüncü tabanı tamamlıyoruz. Birinci tabanımız vardı, ikinci tabanımız vardı ve şimdi üçüncü tabandayız. Ve üçüncü taban, parabolik eğrinin tam kenarında tamamlanmak üzere. Parabolik eğriyi korumak için burada sıçrama yapmak zorundayız. Bu diyagramın önerdiği şey, bir sonraki hamlenin bize aslında 48.000 dolardan fazla kazandıracağıdır.

btc fiyat tahmin

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.