Bitcoin Nihayet ATH’yi Kırdı! Altcoin’ler Yükselişe Nasıl Tepki Verdi?

Bitcoin bazı borsalarda tüm zamanların en yüksek seviyesini gördükten sonra, 19.500 dolar’ın altına hafifçe geriledi. Son 24 saatte bazı altcoin’ler de yükselişe geçti ve toplam piyasa değeri 2018’den beri en yüksek seviyesine ulaştı.

Bitcoin ATH’yi Test Etti

‘Sıkıcı’ kelimesinin kripto para birimi endüstrisinde nadiren yeri vardır. Son birkaç gündeki fiyat gelişmeleri sadece bunu doğrular nitelikte oldu. Kripto para piyasası adına oldukça hareketli günlerde geçiyoruz.

Bitcoin, bir yıllık en yüksek seviyesi olan 19.500 dolar’dan saatler içinde 16.250 dolar’a düştü. Fakat sonrasında 17.000 dolar ve 18.000 dolar fiyat etiketlerini kademeli olarak geri aldıktan sonra, BTC’nin tamamen iyileşmesi birkaç gün daha sürdü.

Bununla birlikte, kripto para birimi, 19.000 doları aştıktan sonra daha da yükselmeye devam etti. Sonuç olarak da dün bildirdiğimiz üzere, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine (en azından bazı dijital varlık borsalarında) ulaştı. Bitcoin, geri çekilmeden ve 19.500 dolar’ın altına düşmeden önce (Bitstamp’ta) 19.860 dolar’a kadar yükseldi.

Teknik göstergeler, bir sonraki önemli direnç çizgisinin 19.900 dolar olduğunu gösteriyor. BTC bu seviyeyi fethederse, varlık 20.000 dolar’ın üzerinde keşfedilmemiş bir bölgeye yükselebilir.

Alternatif olarak, Bitcoin fiyat düşüşü durumunda destek olarak 19.440 dolar, 18.800 dolar ve 18.240 dolar’a güvenebilir.

Kripto Piyasa Hacmi Yaklaşık 3 Yılın En Yüksek Seviyesinde

Altcoin’lerin çoğu, geçtiğimiz haftaki katliamından sonra toparlanmaya başladı. Toparlanma dünden bu yana bazıları için yoğunlaştı.

ETH 2.0 sürümü beklentisi artarken Ethereum yine 600 doların üzerine çıktı. Ripple, %4 oranında değer kazandı ve 0,65 dolar’ın üzerine kadar çıktı. Binance Coin (%5) Stellar‘ın yerini alarak ilk ona geri döndü. Bitcoin Cash (%7.5), Chainlink (%3.5) ve Polkadot (%2.3) da yeşil renkte. Bununla birlikte, ilk ondan en etkileyici kazanç, çift haneli fiyat artışıyla (% 11) Litecoin‘e ait. Sonuç olarak, LTC 90 dolara yaklaştı.

SushiSwap, %31 ile dünden bu yana en çok değer kazanan ve altcoin şu an 2 dolar’a yakın bir seviyede işlem görüyor. Diğer önemli artış yaşayanlar: Horizen (%15), BitTorrent (%15), Nexo (%10) ve Ocean Protocol (%10).

Sonuçta, kripto para birimi piyasası bu fiyat gelişmelerinden yararlandı. Tüm dijital varlıkların toplam piyasa değeri birkaç saat önce 584 milyar dolar’a ulaştı. Böylece, 25 Kasım’da işaretlenen bir önceki yılın en yüksek seviyesi olan 582 milyar doları aştı. Bunun aynı zamanda Ocak 2018’den beri görülen en yüksek seviye olduğunu belirtmekte fayda var.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.