Bitcoin Nihayet 12.000 Doları Aştı! İşte Kripto Piyasasında Son Durum

Bitcoin 12.000 doları başarıyla geçti ve onun üzerinde işlem görürken, altcoinler arasındaki yüksek volatilite LINK’in değerini düşürdü.

Bitcoin boğaları, dünkü baskının ardından fiyatını psikolojik 12.000 dolar seviyesinin üzerinde başarıyla korudu. Diğer taraftan, Chainlink ardışık ATH’leri işaretlediğinden beri önemli ölçüde geri çekilirken, Yearn.Finance sadece birkaç saat önce tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bitcoin Fiyatı 12.000 Doların Üzerinde

Önde gelen kripto para birimi, bu yıl 12.000 dolar seviyesini birkaç kez aşmaya çalıştı ve herhangi bir başarı elde edemedi. Her seferinde, ayılar devreye girdi ve fiyatı oldukça hızlı bir şekilde aşağı doğru çevirdi.

Dünkü fiyat artışı 11.800 dolardan yıllık en yüksek seviyesi olan 12.450 dolara yükseldikten sonra, durum farklılaştı gibi görünüyor. BTC, bu yazının yazıldığı sırada 12.220 dolara biraz gerilemiş olsa da, 12.000 doların üzerindeki pozisyonunu korumayı başardı.

Altın da, dünkü işlem seansında fiyatını arttırmaya çalıştı ve 2.000 dolara meydan okudu. Değerli metal o noktada reddedildi, ancak hala hemen altında işlem görüyor.

Dün borsalarda da kazançlar görüldü. S&P 500, yaklaşık %0,5 oranında arttı. Nasdaq %1’lik bir artışla 11.130 dolara kadar çıktı. Dow Jones, %0,4’lük hafif bir geri çekilmeyle büyük Wall Street üçlüsünden tek düşüş gösteren.

Hareket Halindeki Altcoinler

Bitcoin’in son hareketinin ardından, çoğu büyük hacimli altcoin başlangıçta hareketi takip etmedi ve bu da BTC’nin piyasa üzerindeki kaybettiği hakimiyetinin bir kısmını geri kazanmasıyla sonuçlandı.

Sonunda, altcoinler harekete geçti ve hatta bazıları Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi. Ripple %5.5 oranında artarak 0.315 dolara, Bitcoin Cash (%4) 317 dolara, Litecoin (4.5) 66 dolara, BitcoinSV (%4.2) 228 dolara ve Cardano (%2) 0.14 dolara ulaştı.

Tron, DeFi sektöründe kitlesel kabulü artırmak için Waves ile stratejik ortaklık kurduktan bu yana muazzam fiyat artışını sürdürüyor. TRX, bir haftadan kısa bir süre içinde %63 artışla 0,019 dolardan 0,031 dolara çıktı.

En önemli kazançlar Fetch.ai (%30), Flexacoin (%27) ve Yearn.Finance’den (%25) geldi. Finansal değeri olmayan bir coin olan YFI’nin bugün erken saatlerde yeni bir ATH’ye ulaştığını belirtmekte fayda var.

Çift haneli artış gösterenler arasında Ocean Protocol (%17), Ren (%12), NEM (%11,6), Aave (% 11,5) ve Balancer (% 11,2) yer alıyor.

Öte yandan, Algorand %15 düşerken, son birkaç ayın en etkileyici performanslarından biri olan Chainlink, değerinin %10’unu kaybederek 17 dolara geriledi. Kava, iExec RLC ve Swipe’ın tümü yaklaşık %10 oranında değer kaybetti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.