Şubat 9, 2024

Bitcoin Neden Yükseliyor? Solana Tabanlı Smog Bir Günde Yüzde 150 Arttı


Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir içerik ve basın bültenidir. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Kripto para yatırımları yüksek riskli yatırımlardır, okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi detaylı araştırmalarını yapmalıdırlar.

Bitcoin fiyatı yükselmeye devam ediyor. CoinMarketCap verilerine göre BTC fiyatı son bir günde yaklaşık yüzde 5, son bir haftada ise yüzde 6.3’lük bir yükseldi. Yeni yayınlanan bir rapora göre, Bitcoin 2024’te tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabilir.

Birleşik Krallık’ta yer alan fintech firması Finder, Bitcoin’in 2030’a kadar nasıl bir performans gösterebileceğine ilişkin bir rapor yayınladı. Rapor, 40 kripto endüstrisi uzmanının fiyat tahminlerine dayanan bir çalışmayı içeriyor. Bu çalışmaya göre, Bitcoin’in 2024 sonunda 77 bin dolar civarına yerleşmesi öngörülüyor. Bundan önce yıl içinde 88 bin dolarlık yeni bir rekora ulaşması bekleniyor. Kripto para biriminin şu anki fiyatı 45 bin 250 dolar civarında.

Öte yandan raporda, Bitcoin’in 2024 sonuna kadar ulaşabileceği ortalama en düşük fiyatın 35 bin 734 dolar olarak görüldüğü belirtildi. Bazı analistler ise bu fiyatın 20 bin dolara kadar düşebileceğini söylüyor.

Finder’in anketine katılan uzmanların yarısından fazlası, Nisan 2024’teki  “BTC halving etkinliği” sonrasında BTC fiyatının artmasını bekliyor. Son üç halving olayının ardından Bitcoin’in fiyatı sonraki aylarda değer kazandı. Ancak Bitcoin’in sadece beklenen yarılanma (halving) olayı nedeniyle değil, büyük şirketlerin ve kurumsal yatırımcıların artan ilgisi sayesinde yükseldiğini düşünenler de var.

Bitcoin yakın zamanda geleneksel finans endüstrisinden olumlu tepkiler aldı. Pek çok uzman, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun yakın zamanda 11 Bitcoin ETF’sini (borsada işlem gören fonlar) onaylamasının ardından piyasada daha fazla alıcı olacağını tahmin ediyor. Yani, bireysel yatırımcılar ABD borsalarında Bitcoin ile ilgili yatırım fonlarına daha fazla yönelebilirler.

Bitcoin daha da yükselebilir ancak bu, sürekli yüksek bir fiyatta kalacağı anlamına gelmiyor. Kripto dünyasında gelişmeler hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Bitcoin alternatifi coinler yatırımcıların radarına girmeye devam ediyor. Sponsorlu içerik tarafından aktarılana göre Solana tabanlı bir yeni bir proje olan SMOG, 7 Şubat’ta hayata geçirilen Jupiter likidite havuzu aracılığıyla başlatıldı. SMOG token satın almak, 2024’ün popüler konularından biri olabilir çünkü token fiyatı piyasaya sürüldükten sonraki bir saat içinde yüzde 1300’ün üzerinde artış gördü. Bu sponsorlu yazıda projenin detayları aktarılıyor.

Smog Token (SMOG) –  Özel Airdrop Fırsatıyla Dikkat Çeken Yeni Meme Coin

Bir meme coin olan SMOG, Solana tabanlı Jupiter merkeziyetsiz borsasında (DEX) piyasaya sürüldükten sonra 24 saat içinde yüzde 1300’ün üzerinde arttı. Başlattığı airdrop ile dikkati çeken bu yeni proje, özellikle Solana topluluğunun dikkatini çekmiş durumda.

SMOG tokenin stratejisinin kalbinde şu slogan yatıyor: “Hiçbir meme coin, SMOG’un ateşli alevlerinden sağ çıkamaz.” Bu slogan, tokenin ‘The Dragon’s Court’ olarak bilinen sağlam ve ilgi çekici bir kripto topluluğu kurma misyonunu vurguluyor. Token, etkileşimli ve oyunlaştırılmış deneyimleri teşvik ederek meme coin alanında benzersiz viralliğin kilidini açmayı hedefliyor.

Akıllı ejderha temasını kullanan proje, meme coinler arasında öne çıkmayı planlıyor. BONK, PEPE gibi tokenler viral sosyal medya heyecanını doyasıya kullandılar. Şimdi SMOG, yol haritasıyla ve airdrop avantajıyla bu öncüllerini geçmeyi planlıyor.

Airdrop’ların köklü kripto toplulukları kurmanın kesin bir yolu olduğu kanıtlandı. SMOG ekibi, tokenin benimsenmesini ve görünürlüğünü artırmak için geniş çapta ilgi uyandırması beklenen bir airdrop etkinliği planladı. Böylece SMOG token satın alma daha da popüler hale gelebilir ve proje diğer Solana meme coinlerinin başarısını takip edebilir.

Benzersiz airdrop kampanyasına katılmak için, SMOG sahiplerinin tokeni bir süre tutmaları, topluluk ödülüne katkıda bulunmaları veya birtakım topluluk görevlerine katılarak airdrop puanları kazanmaları gerekiyor. Tüm bu görevler, kullanıcılar için etkileşimli öğeler içeriyor.

SMOG Tokenin Gelecek Yol Haritası

SMOG, kripto para meraklıları için potansiyel fırsatlar sunuyor. İddialı airdrop kampanyasının yanı sıra SMOG’un stratejik planı, token arzının tahsisine odaklanıyor. Arzın yaklaşık yüzde 50’si pazarlama çalışmaları için ayrılırken, yüzde 35’i gelecekteki airdrop ödülleri için ayrılıyor. Geriye kalan yüzde 15 ise DEX ve CEX likiditesine ayrılacak. Bu tahsis, SMOG’un sağlam bir token ekonomisi ve gelişen bir topluluk yaratma konusundaki kararlılığını gösteriyor.

Projenin yol haritası gelecekteki birkaç kilometre taşını özetliyor. Bunlar arasında staking özelliğinin tanıtılması, potansiyel token yakma mekanizmaları ve ‘Sadık Seçilmiş’ üye topluluğunun başlangıç ​​ritüelleri yoluyla genişletilmesine yönelik planlar yer alıyor.

Airdrop kampanyasına katılmak için kullanıcıların Solana uyumlu bir cüzdana ihtiyacı var. Jupiter DEX toplayıcı veya Birdeye gibi platformlarda SOL, USDT, BONK veya tercih ettikleri başka bir token kullanarak SMOG token satın alma işlemi yapabilirler.

Sonuç

SMOG token yolculuğuna hızlı bir şekilde başlarken, kapsamlı yol haritası ufuktaki dönüm noktalarını ana hatlarıyla belirliyor. Staking işlevselliği ve potansiyel yakma mekanizmaları gibi özellikler, projenin evrimine kısa bir bakış sunuyor. Planlanan birden fazla airdrop lansmanı ve topluluk katılımına olan bağlılığıyla SMOG token, meme coin ekosisteminde öne çıkan bir oyuncu olmayı hedefliyor.

SMOG token incelemek için tıklayın.

*Yazı yatırım tavsiyesi değildir! Sponsorlu (reklam) bir içeriktir. Kripto para yatırımları yüksek riskli yatırımlardır, herhangi bir işlem yapmadan önce detaylı araştırmanızı yapınız!

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir içerik ve basın bültenidir. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Kripto para yatırımları yüksek risk içermektedir, okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi detaylı araştırmalarını yapmalıdırlar.
Kaynak : SMOG
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?