Bitcoin Neden Düştü? İşte Bütün Nedenler!

Bitcoin Türkiye saati ile 14:00’da 8.400 dolar civarında seyrediyor. Dün yaklaşık olarak %18 civarında değer kaybeden Bitcoin bir çok yatırımcısını üzdü. Peki, Bitcoin neden düştü? Bu düşüşün arkasında hangi nedenler var? Bütün detaylar haberimizde.

Bitcoin dün sert bir düşüş yaşadı. Bu düşüşün nedenlerinden biri Bakkt olarak görülebilir. Bakkt aslında Bitcoin’in fiyatının yükselmesi için bir katalizör etkisi yapacağı öngörülüyordu ama olmadı. Bunun nedeni ise Bitcoin’in vadeli işlemlerine başlayan Bakkt, çok düşük bir hacimde kaldı. İşlemlerin düşük hacimli olması büyük bir hayal kırıklığına neden oldu ve bırakın katalizör etkisini, köstek bile oldu diyebiliriz.

Düşüşün İkinci bir nedeni ise uzun zamandır yaklaşan sıkışma. Bu sıkışma uzun zamandır baskı yaratıyor ve bu baskı muhtemel patlamanın şiddetini arttırıyordu. Nitekim kırılma gerçekleşti. Kırılmanın şiddeti ana destek noktası olan 8.900 doları yerle bir etti. Bu seviyeden sonra bütün stop pozisyonlarının açılması ile fiyat 8.100 dolara kadar geriledi.

Bitcoin’in sıkışma nedenli düşmesini biraz daha açalım. Bitcoin’in fiyatı dar bir alanda sıkıştığında gelen görece büyük bir satış ile bütün stop pozisyonları açılıyor ve bu bir domino etkisi yaratıyor.
Herhangi bir sıkışıklığın olmadığı zamanda bu etkiyi yapamayacak satış bu tip durumlarda çığ etkisi yaratabiliyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.