Nisan 27, 2022

Bitcoin-Nasdaq Korelasyonu Yeniden Gündemde! Fiyat Artışı İçin Ayrışma Şart Mı?

Popüler on-chain analisti Will Clemente’e göre, Bitcoin (BTC) arz dinamiklerinin hisse senetlerinden ayrışması için değişmesi gerekecek.

Yeni bir Blockware Intelligence Bülteninde Clemente, BTC’nin son zamanlarda Nasdaq 100 ile “son derece yüksek” bir korelasyona sahip olduğunu söyledi.

“Aşağıda BTC ile [Nasdaq] arasındaki günlük korelasyonun 0.98’e kadar ulaştığını görebilirsiniz. Bitcoin kullanıcıları BTC’yi bu şekilde görsün ya da görmesin, gerçek şu ki, daha geniş piyasa BTC’yi yüksek beta varlığı olarak görüyor ve teknolojiyle bir araya getiriyor.”

bitcoin veri

Bitcoin’in (BTC) fiyatının yükselmesi için Clemente, ya toparlanması için teknolojiye ihtiyacı olduğunu ya da hisse senetlerinden ayrılması gerektiğini söylüyor.

Koinfinans.com olarak bahsettiğimiz üzere, bunların yanında analiste göre, yeni bir alıcı türü mevcut fiyatlarla BTC biriktiriyor ve analist bunun Bitcoin ve borsanın ayrışmasına yol açacağını tahmin ediyor. Kanıt olarak analist Clemente, bir yıldır hareket etmeyen Bitcoin (BTC) yüzdesini gösteren bir grafiği, Nasdaq’ın tüm zamanların en yüksek seviyesinden ne kadar uzakta olduğunu izleyen bir grafikle karşılaştırdı.

“Gördüğümüz şu ki, Nasdaq’ın tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %20 oranında düşmesine rağmen, Bitcoin’in dolaşımdaki arzının yaklaşık %64’ü hareket etmedi. Bana göre bu, küresel pazarlarda benzeri görülmemiş belirsizliğe rağmen BTC’yi bir değer deposu olarak kullanan uzun vadeli Bitcoin inananlarından/HODLer’larından oluşan ikna edilmiş bir taban olduğu gerçeğini gösteriyor.”

Clemente ayrıca Bitcoin borsa çıkışlarının ortaya çıktığını da ekledi. Ek olarak, analiste göre balinalar bir aydır BTC biriktiriyor.

“Bence bu ayı piyasasının hikayesi, korelasyon ticareti yapan geleneksel finans kuruluşlarından uzun vadeli mahkum olmuş kripto yerlilerine, [yüksek net değerli] bireylere ve ileriye dönük kurumlara arz aktarımıdır. Bu arz aktarımı tamamlandığında, en azından uzun süreli çok haftalık bir korelasyon görebileceğimizden şüpheleniyorum.” 

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.