Bitcoin Milyarderi Uyardı: Sadece 3 Ayınız Kaldı!

“Dip Fiyattan Kripto Para Almak İçin Son 3 Ay”

Bitfinex hissedarı ve Bitcoin (BTC) milyarderi olarak tanınmış Zhao Dong kripto para piyasasıyla ilgili tahminlerini paylaştı. Kripto dünyasının 2020’de yükselişe geçeceğini söyledi. Bununla birlikte en düşük fiyattan alım yapmayı planlayanlar için “sadece 3 ayınız kaldı” şeklinde açıklama yaptı.

Zhao Dong, Weibo hesabında paylaşım yaparak bir tahminde bulundu. Paylaşmış olduğu tahminde kripto para piyasasında da mevsimlere benzer iniş ve çıkışların olduğu dönemler olduğunu söyledi ve şunları ekledi:

“Dip fiyattan alım yapmak isteyenler için önümüzdeki üç ay son fırsat olacak. Bunun ardından, kripto para piyasası önce bahara, sonra da yaz mevsimine girecek ve Çin borsasıyla birlikte 2021’de şaha kalkacak.”

Bu yılın başlarında Bitcoin milyarderi Zhao kripto baharının 2020’de geleceğini belirtmişti. Bitcoin’in 2017 yılı sonunda en popüler olduğu dönemde zirveye ulaştığını hatırlatan Dong, “Bugünlerde hiçkimse BTC’yi umursamıyor. Artık ancak on binlerce dolar değere ulaştığında dikkat çekecektir.” diye eklemişti.

Zhao 2018’in Kasım ayında ilk kez, Bitcoin piyasasının dört mevsimden oluştuğu teorisini öne sürmüştü ve 2019 yılının “kripto kışı” olacağını söylemişti. Bunlara ek olarak Zhao, Bitcoin’in 2020 yılına girmeden üç ay önce büyük bir düşüş yaşayacağı görüşünde.

Bitcoin milyarderi 2013 yılında 10 milyon yuanlık yatırımıyla Bitcoin piyasasına giriş yapmıştı ardından yatırımını ona katlayarak 100 milyon yuana çıkarttı. Yüksek kazanç elde ettikten sonra bir günde 9.000 BTC kaybeden Zhao kayıptan sonra kendisini 60 milyon yuan borçlu buldu. İki buçuk yıl içinde tüm borçlarını ödeyen başarılı yatırımcı, 2020 yılında devasa bir Bitcoin rallisi bekliyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.