Bitcoin, MicroStrategy’nin Planlarını Alt Üst Edebilir mi?

0
Bitcoin, MicroStrategy'nin Planlarını Alt Üst Edebilir mi?

MicroStrategy kurucu ortağı ve CEO’su Michael Saylor, şirketin borç kullanarak satın aldığı Bitcoin (BTC) varlıklarının bazılarının tasfiye edilebileceğine dair korkulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

CNBC kanalıyla bir röportaj gerçekleştiren Michael Saylor, MicroStrategy’nin borç kullanılarak edinilen Bitcoin pozisyonunun yeterince teminatlandırılmış olması nedeniyle bir marj çağrısının pek olası olmadığını belirtti.

“Milyarlarca dolarlık bir bilançomuz var ve teminatlandırmamız gereken sadece 200 milyon dolarlık bir kredimiz bulunuyor. Gene tabloya baktığımızda şu anda 10 kat fazla teminatlandırılmış durumdayız. Eğer piyasa 10 kat düşerse, nakitimiz olur ve nakit akışı yaratırız.

Marj çağrısı hakkında çok fazla konuşuldu ancak bunların tamamı karşılıksızdı, tek yaptığı şey beni Twitter’da gündeme getirmek oldu. Twitter trolleri beni topa tutmayı çok seviyor çünkü böylece kendi aralarında daha iyi ilişki kurabiliyorlar.”

Bir marj çağrısında, bir trader veya yatırımcının kaldıraçlı bir pozisyonun kapanmasını veya tasfiyesini önlemek için daha fazla fon koyulması gerekiyor.

MicroStrategy CEO’su, kurumsal analitik yazılım firmasının borcunun çoğunun, faiz oranları artırılmadan önce alındığı için yönetilebilir durumda olduğuna inanıyor.

“Şirketin genel olarak bilanço stratejisinden bahsetmem gerekirse, faiz oranları iki katına çıkmadan önce %1,8’lik karma faiz oranıyla 2,2 milyar dolar borç almıştık. %1,5 faizle 2 milyar doları alma şansınız varsa, bu makul bir şey gibi görünüyor ve iyi ki almışız. Çoğu teminatsız borçtan oluşuyor, 1,7 milyar doları teminatsızdır. 500 milyon doların vadesi biz parayı aldıktan yedi yıl sonra gelecek.

Bu yüzden sağlam bir bilançomuz olduğunu hissediyoruz, rahatız ve marj kredisi iyi yönetiliyor.”

Bitcoin, yazı yazılırken 21.030 dolardan işlem görüyordu. MicroStrategy, yaklaşık 30.700 dolarlık ortalama bir fiyatla satın alınan 129.218 Bitcoin’i elinde bulunduruyor ve bu da yaklaşık 1,25 milyar dolarlık zarar anlamına geliyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın