Bitcoin Mevcut Yükselişi: Boğa Koşusu Mu Boğa Tuzağı Mı?

0

Boğaların harekete geçtiği Kasım 2020’den bu yana Bitcoin’in en iyi yıllarından birine şahit olduk. Bu yılın başlarında, analistler, yatırımcılar ve trader’lar, boğaların yeni ulaşılan fiyat seviyelerini sürdürme yeteneklerine son derece güveniyorlardı ve yılın ilk çeyreğine kadar durum böyleydi.

Bitcoin’in fiyatını düşüren ayı piyasası, altcoin piyasasında hala izlerini taşıyor. Bitcoin de şu ana kadar, analistlerin inandığı gibi 100.000 dolar’a çıkacak adımı atmış değil.

Ağustos ayında farklı bir hareketle gelecek gibi görünüyor; beklentilerin büyük bir kısmı boğa olacağı yönünde. Teknik grafiklerde Bitcoin, 41.000 dolar fiyat seviyelerini başarıyla koruyarak günlük bazda yaklaşık %24 oranında değer kazandı.

Beklendiği gibi, korku ve açgözlülük sinyali uzun zamandır ilk kez yükselişe geçti; Bu yükseliş, Bitcoin piyasasında büyük ölçüde sürekli bir yukarı hareketin onaylanması anlamına geliyor.

Bunların yanında kurumlar piyasaya girdiğinden beri biriktirmeyi bırakmadılar. Bazı kurumlar ayı piyasası sırasında daha fazla Bitcoin elde etmeye ara vermiş olsa da, sonrasında geçen ay itibariyle büyük Bitcoin alımlarıyla geri döndüler. Bu tek başına Bitcoin fiyatını yükseltmese de, piyasanın kayıplarını geri alması açısından önemli.

Öte yandan farklı düşünen analistler de mevcut. Bitcoin analisti CryptoWhale de bu isimlerden biri. Analist yaptığı son paylaşımında bu konuya değindi ve mevcut yükselişin bir “boğa tuzağı” olduğu konusunda uyardı:

“Bu boğa tuzağının dikkat çekici yanı, Bitcoin yatırımcılarının %99’unun şu anda hala bir boğa piyasasında olduğumuzu düşünmesi. Herkesin aklını yitirdiği bu sahte rallilere ayı piyasalarında çok sık rastlanır. 2018 Bitcoin balonu sırasında neredeyse her ay onları gördük.” 

Görüldüğü üzere bazı analistler hala düşüş beklentisine sahip, bu da piyasayı boğaların gerçekten geri döndüğüne ikna etmek için 40.000 dolar’ı koruyan Bitcoin’in fazlasını yapması gerektiği anlamına geliyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın