Bitcoin, Mayıs’tan Bu Yana En Düşük Fiyat Seviyesinde!

0
483

Bitcoin, haftaya yaklaşık 9.300 dolardan güçlü bir şekilde başladı. Pazartesi öğleden sonra fiyatı daha da yükseldi ve haftalık yüksek seviyesi olan 9.680 dolara ulaştı. Son birkaç haftadır aşamadığı fiyat noktası olan 10.000 dolar direncine yaklaşması sektörde heyecan yarattı.

Ama ne yazık ki, bu hafta umulduğu gibi ilerlemedi. Yatırımcıların umudu, Bitcoin fiyatının gün boyunca düştüğü Çarşamba günü yerle bir oldu. Perşembe sabahı erken saatlerde, Bitcoin’in fiyatı 9.114 dolara düştü. O gün 9.320 dolara ulaşmış olsada, ancak hafta boyunca gerileyen fiyat Pazar günü 8.975 dolara kadar düştü.

Bu haftanın en düşük seviyesi olan 8.975 dolar, uzun süredir görülmemişti. Bitcoin’in bir aydan biraz daha uzun bir süredir görmediği bu seviye, en son 27 Mayıs’ta test edilmişti.

Bütün bunlar, Bitcoin’in 10.000 dolarlık ünlü, efsanevi fiyat noktasını geçmeye çalıştığını gösteriyor. 10.000 dolarlık seviye yatırımcılar için çok önemli çünkü Şubat ayında Bitcoin’in fiyatı buydu.

Sonrasını zaten hatırlarsınız; mart ortasında, Bitcoin’in fiyatı, küresel piyasalarla birlikte çöktü ve yarıya indi. Piyasalar, koronavirüs pandemisinin neden olduğu belirsizlik konusunda endişeliydi. O zamandan bu yana Bitcoin büyük ölçüde iyileşti. Hatta birkaç dolar da olsa 10.000 dolarlık fiyatı aştı. Ama yüksek seviyelerde tutunamadı. Bitcoin icin haftanın zayıf sonu, işlerin hala normale dönmediğini hatırlatıyor.

CoinMarketCap verilerine göre yazının kaleme alındığı sırada 9.166 dolara kadar çıkmış olsa da fiyatın nasıl değişeceği merakla bekleniyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın