Bitcoin, Mayıs’tan Bu Yana En Düşük Fiyat Seviyesinde!

Bitcoin, haftaya yaklaşık 9.300 dolardan güçlü bir şekilde başladı. Pazartesi öğleden sonra fiyatı daha da yükseldi ve haftalık yüksek seviyesi olan 9.680 dolara ulaştı. Son birkaç haftadır aşamadığı fiyat noktası olan 10.000 dolar direncine yaklaşması sektörde heyecan yarattı.

Ama ne yazık ki, bu hafta umulduğu gibi ilerlemedi. Yatırımcıların umudu, Bitcoin fiyatının gün boyunca düştüğü Çarşamba günü yerle bir oldu. Perşembe sabahı erken saatlerde, Bitcoin’in fiyatı 9.114 dolara düştü. O gün 9.320 dolara ulaşmış olsada, ancak hafta boyunca gerileyen fiyat Pazar günü 8.975 dolara kadar düştü.

Bu haftanın en düşük seviyesi olan 8.975 dolar, uzun süredir görülmemişti. Bitcoin’in bir aydan biraz daha uzun bir süredir görmediği bu seviye, en son 27 Mayıs’ta test edilmişti.

Bütün bunlar, Bitcoin’in 10.000 dolarlık ünlü, efsanevi fiyat noktasını geçmeye çalıştığını gösteriyor. 10.000 dolarlık seviye yatırımcılar için çok önemli çünkü Şubat ayında Bitcoin’in fiyatı buydu.

Sonrasını zaten hatırlarsınız; mart ortasında, Bitcoin’in fiyatı, küresel piyasalarla birlikte çöktü ve yarıya indi. Piyasalar, koronavirüs pandemisinin neden olduğu belirsizlik konusunda endişeliydi. O zamandan bu yana Bitcoin büyük ölçüde iyileşti. Hatta birkaç dolar da olsa 10.000 dolarlık fiyatı aştı. Ama yüksek seviyelerde tutunamadı. Bitcoin icin haftanın zayıf sonu, işlerin hala normale dönmediğini hatırlatıyor.

CoinMarketCap verilerine göre yazının kaleme alındığı sırada 9.166 dolara kadar çıkmış olsa da fiyatın nasıl değişeceği merakla bekleniyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.