Bitcoin Madenciliği Azalacak Mı?

0

Bitcoin madenciliği birçok kişi için büyük bir kazanç kapısı. Hatta Bitcoin madenciliği için harcanan elektrik birçok ülkenin harcadığından çok daha fazla gibi haberlere denk gelmişsinizdir. Bizimde yayınladığımız İran camilerinde yapılan bitcoin madenciliği haberi de büyük ilgi toplamıştı. Peki bu Bitcoin madenciliğinin geleceği ne olucak?

Kripto para analistlerinden Tone Vays dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Tone Vays yakında bitcoin madenciliğinin büyük ölçüde darbe alacağını öngörüyor. Yaklaşık çalışanların yüzde 70’i işlerinden ayrılacak dedi.

Bitcoin için halving gününe bir yıldan az bir süre kaldı. Halving günü geldiğinde Bitcoin madenciliği için dağıtılacak ödüllerde azalma olucak. Block başına 12.5 Bitcoin ödülü verilirken halving gününden sonra bu ödül 6.25 Bitcoin ödüle düşecek.

Her halving gününden sonra Bitcoin ödülü düşse de Bitcoin fiyatında bir artış görünüyor. İlk halving gününden sonra Bitcoin beş bin dolara çıkmıştı. Diğer halving gününden sonra ise yirmi bin dolara çıkmıştı. Ama her halving gününden sonra Bitcoin madenciliğinde bir düşüş olmuştu.

Tone Vays bu sefer Bitcoin için kara bir senaryo çizdi.

“En kötü senaryo şu olur: Halving sonrasında fiyat 5 bin dolara düşer, madencilerin yüzde 70’i para kazanamadıkları için işi bırakır, Bitcoin fiyatı düştükçe düşer ama daha sonra yeniden yükselir.”

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın