Bitcoin Madencileri Kısa Süreli Zararda

Neredeyse Aralık ayının ortasındayız ve Bitcoin 7.000 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Bu seviyenin altında kalıcı bir düşüşü henüz görmedik. Fakat bu durum, madencilerin kısa süreli zararı kabullenmelerine sebep oluyor.

Bitcoin Madencileri Kısa Süreli Zarardalar

Şu anda, Bitcoin madenciliğinin toplam maliyeti 8.941 Dolar’a gelmiş durumda. Bitcoin üretim maliyetinin ve madencilik fiyatlarının birbirine yaklaşması, Bitcoin madencilerinin kısa vadede zarara uğradığını gösteriyor. Kısa vadede olduğu sürece madenciler zararı idare edebilirler.

Capriole Investments’dan Charles Edwards diyorki:

“Madenciler acı çekiyor. Bitcoin madenciliği son 12 ayda ilk beş yılına göre en az kârı getiriyor.”

Bitcoin Hash gücü

Bitcoin’in fiyatı ve hash gücü (belirli bir süredeki işlem sayısı) arasında da bir paralellik varmış gibi görünüyor. 23 Ekim’de, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında hash gücü 110 Th/s’ydi. O zamandan beri, Bitcoin hash gücü 80 ila 100 Th/s arasında değişiyor.

Çin madenciliğe hakim olmak istiyor

Son zamanlarda yayınlanan bir raporda, Bitcoin madenciliğinin çoğunluğunun (%66) Çin’de gerçekleştiği tespit edildi. Ancak, bu madencilik ağırlıklı olarak hidro-elektrikle çalışıyor, Çevreye katkısı bakımından bu iyi.

Binans’ın kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao bu konu hakkında şunu ifade ediyor:

“Çin’de madencilik teşvik edilmektedir. Madencileri ülkede tutarak Bitcoin’i kontrol altına almayı umuyorlar.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.