Aralık 13, 2019

Bitcoin Long Pozisyonları, Yükselmeye Devam Ediyor!

Ekim ayının sonunda bir yükseliş yaşayan bitcoin o günden beri stabil bir şekilde düşüş eğiliminde seyrediyor. Geçtiğimiz hafta biraz kıpırdanma yaşasa da beklentileri yine karşılayamayan bitcoin yeniden 7.000 dolar seviyesine yaklaştı. Piyasada oldukça puslu bir hava hakimken, Bitfinex’teki bitcoin uzun (long) pozisyonlarının rekor seviyeye gelmesi akıllarda soru işareti yarattı…

Bitcoinin değer kaybetmesiyle doğru orantılı olarak, bitcoinin uzun (long) pozisyonları artıyor. Son bir aydır Bitfinex’deki bitcoin uzun (long) pozisyonları artarken kısa (short) pozisyonlar ise düşüyor.

Kasım ayının ortasında, Bitfinex kripto para borsasında yaklaşık olarak 24.000 bitcoin, uzun pozisyonda bekliyordu. O günden beri giderek artan pozisyon, bu güne geldiğimizde yaklaşık olarak 41.000 bitcoin seviyesine yükseldi. Uzun pozisyonların şimdiki değeri yaklaşık olarak 300 milyon dolara denk geliyor. Uzun pozisyonların aksine, kısa pozisyonlar da düşme eğiliminde. Borsada şu anda kısa pozisyonda bulunan bitcoin sayısı 6.335 seviyesinde.

Birçok uzman ve analizci, bitcoinin bir sonraki hedefi konusunda çalışmalar yürütürken, borsada bulunan yatırımcılar çoktan kararını vermiş gibi…

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.