Bitcoin Küresel Piyasalardan Nasıl Etkileniyor?

Bitcoin ve diğer kripto paralar dünya üzerinde tanınmışlığını iyice arttırıyor. Son olarak çeşitli teknoloji devi firmalarında kendi kripto parasını çıkarma girişimleri ile beraber piyasa giderek büyüyor ve karışıyor.

Küresel Piyasalar ve Bitcoin

Bildiğimiz üzere dünyada çeşitli piyasalar var… Küresel ölçekte etkili olan bazı mallar, değerli kağıtlar ve para birimleri var. Örneğin altın, Amerikan tahvilleri ve Japon Yeni. Bu küresel birimler çeşitli olayları etkiliyor ve etkileniyorlar. Bu sayede de dünyada bazı ticari faaliyetler meydana geliyor.

Küresel piyasalarda yaşanan bazı olayların etkileri geçmişten beri hiç değişmemiş. Örneğin altını ele alırsak; altın, dünyada küresel bir kriz olduğunda ilk sığınılan güvenli liman oluyor. Bunun yanında sığınılan ikinci liman ise şu anki mevcut durumda Japon Yeni oluyor.

Dünyada küresel krizler yaşamadığında ise genellikle gelişmekte olan ülkelerin para birimlerine kaymalar gerçekleşiyor.

Bizim konumuza gelecek olursak, Bitcoin güvenli liman olma yolunda hâlâ çok adıma ihtiyacı var. Geçtiğimiz günlerde yaşanan ABD ile Çin geriliminden etkilenerek fiyatının artması bu konuda bazı yorumlara sebeb olmuştu. Bir çok kişi Bitcoin’in artık güvenli liman olduğu konusunda kesindi. Ama görünen o ki bu sadece bir adım. Bu konunun tamamen böyle olduğunu görebilmemiz için piyasalarda bir kaç olayda daha test etmemiz gerekir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.