Bitcoin Kullanarak Uyuşturcu Ticareti Yapan Suçlu Yakalandı

32 yaşındaki Paul Johnson, dünya çapında uyuşturucu almak ve satmak için Bitcoin ile işlem yaptıktan sonra artık parmaklıklar ardında.

Polis, İngiltere genelinde kripto para biriminin bu şekilde kullanıldığı bir avuç suçtan sadece biri olduğunu söyledi.

Johnson kurnaz olduğunu düşündü ve suçlarını gizlemek için Bitcoin ile anlaşarak kanunun bir adım önünde kalacağını düşündü.

Ancak adalet, kazanmış olduğu kazançlarını bir ev ve birkaç araba satın almak için kullanan suçlu için, 5 Şubat Çarşamba günü Leicester Crown Court’ta sağlandı.

Yüzsüz dolandırıcı, polisin Aralık 2017’de Harborough’daki evini bulmasından sonra tutuklandı.

Memurlar, MDMA tabletleri, LSD, eroin, ketamin ve diğer ilaç gereçleri de dahil olmak üzere saklanan ölümcül sert ilaçların ele geçirdiler.

Baskındaki dijital medya araştırmacıları, dizüstü bilgisayarında Bitcoin ile aktif olarak işlem gördüğü için Johnson’ı elle yakaladılar.

Johnson, dünyanın birçok ülkesinden uyuşturucu kaçakçılığı yapıyordu. Suçlu, son derece organize bir suç operasyonunda teslimat adresi olarak kiraladığı üç mülkü kullanıyordu. Johnson, loftlarını Harborough’daki evde kullandı ve uyuşturucuları müşterilere göndermeden önce tartıp paketledi.

Polis ayrıca Johnson’un dizüstü bilgisayarını ele geçirdi ve 22.7 Bitcoin içeren cüzdanlarını güvenli hale getirdi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.