Bitcoin Kritik Direnci Geçebilecek Mi?

Bitcoin Türkiye saati ile 10:00’da 9.750 dolar civarında seyrediyor. Gece saatlerinde 9.900 dolar seviyelerine kadar ulaşan piyasanın en büyük tokeni, daha sonra tekrar geri çekildi. Bitcoin’in dün yaptığı yaklaşık 500 dolarlık artıştan sonra fiyat 9.700 direncine takılmış durumda. Peki, Bitcoin bu kritik direnci geçebilecek mi?

Kritik Direnç Geçilebilecek Mi?

Bitcoin kritik 10.700 dolar direncine takılmış durumda. Gece saatlerinde bu direnci kırmayı kafasına koyan piyasanın lider kripto parası bu girişiminde başarılı olamadı. Başarılı olamaması ile beraber fiyat yeniden 10.700 dolar seviyelerine geri döndü.

Bitcoin ve piyasada görülen olumlu hava Bitcoin’e güç verse de, Bitcoin bu gücü hala kullanmış değil. Son 24 saattir aynı fiyatta dalgalanan Bitcoin’in ne yapacağı merak konusu.

Bu soruyu cevaplayabilmek için dün gece yapılan operasyonu mercek altına almak gerekir. Bitcoin dün gece bu seviyenin kırılması için uğraştı ama başarılı olamadı. Peki, neden?

Bu sorunun cevabını, henüz yeni bir zirve beklenmemesi olarak verebiliriz. Bitcoin’in verileri her ne kadar sağlıklı gözükse de şu anda yatırımcılar bekleme taraftarı değiller. Bu da fiyat üzerinde satış baskısı yaratarak geri çekilmesine sebeb oluyor.

Özetleyecek olursak, Piyasanın lider kripto parasının bu kritik direnci kırabilmesi için elini çabuk tutması gerekir. Yoksa senaryo bir küçük geri çekilmeye daha gidebilir. Bu direnç seviyesinde kaldıkça baskı artacaktır ve bu baskıda Bitcoin için olumlu olmayacaktır.

Bitcoin için en önemli gelişme Bakkt olarak gözüküyor. Eylül’ün sonunda yapılacak olan resmi vadeli işlem Bitcoin için oldukça önemli. Bu tarihe kadar olunli

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.