Bitcoin Kritik Direnç Seviyesinde! İşte Yeni Rakamlar

0

Bitcoin Türkiye Saati ile 12:30’da 11;700 dolar civarında seyrediyor. Kritik noktaya gelen Bitcoin için karar vakti. Bu seviyenin aşılması halinde yılın yeni rekorlarına mı imza atılacak yoksa bu seviyeyi geçemeyerek geriye mi dönecek?

Bitcoin Gece uyumadı

Bitcoin bir süre 10.800 dolar direncinde takılı kalsa da bu direncin kırılması çok zor olmadı. Dünkü yazımızda da dile getirdiğimiz gibi bütün yatırımcıların 11.700 dolar seviyesine inanması Bitcoin’in işini kolaylaştırdı. Piyasanın en büyük tokeni dün tabiri caizse uyumayarak, çalıştı ve sabah Türkiye’deki yatırımcısına güzel haberler getirdi. Peki, şimdi ne olacak? Bitcoin bu seviyeyi kırabilecek mi? Boğa sezonu devam edecek mi?

Bitcoin Tam Gaz

Önemli ve kritik bir direnç seviyesine gelen bitcoin için bu seviyeyi geçmek biraz zaman alabilir. Uykusuz ve yorgun olan Bitcoin’in biraz dinlenmesi gerekebilir. Şu anda bu seviyenin kırılması biraz daha muhtemel gözüküyor. Düzeltmesini yapmış, kendini toparlamış, uygun küresel ortamı bulmuş Bitcoin için yeni zirvelerin gelmesi çok muhtemel.

11.700 dolar direnci kırılırsa Bitcoin kendini 13.400 dolar noktasında olan ikinci büyük dirence atacaktır. Bu direncin de kırılması yılın yeni zirvelerini görmemizi sağlar ama bundan önce 11.700 dolarda bulunan direncin kırılması gerekir.

Bitcoin, Altına Mı Benziyor?

Bitcoin’in çıkış yaptığı sezonlar küresel karışıklığın olduğu zamanlara den geliyor. Bu çıkış sezonunun başlaması ile ABD Başkanı Donald Trump’ın attığı tweet birbirine bağlı gibi gözükmüştü. Bu tür ilişkiyi genelde Japon Yen’inde ve Altında görürüz. Bu iki birim küresel ilişkiler kırmızıya döndüğünde değer kazanmaya başlar. Bitcoin’in de buna benzer bir rol üstlenmesi çok olumlu bir gösterge olacaktır.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın