Bitcoin İçin Kritik Noktalar ve Olası Senaryolar

0

Bitcoin Türkiye saati ile 11:00’da 10.200 dolar seviyesinde bulunuyor. Çarşamba gecesi Asya seansından kayıpla dönen Bitcoin, kendini henüz toparlayabilmiş değil. Bitcoin’in bir sonraki hamlesi merak konusu oldu. Piyasanın lider kripto parası, çıkış eğilimine mi yönelecek yoksa düşüş eğilimine mi? Cevaplar ve detaylar haberimizde…

Bitcoin Yaralarını Sarmaya Başladı

Çarşamba gecesi Asya seansından kayıpla dönen Bitcoin, bu yaralarını sarmaya başladı. Bitcoin’in fiyatı, hafta ortasında 9.800 dolar seviyesine kadar düşmüştü. Bu düşüş, yavaş ve sancılı şekilde bir miktar sarıldı. Dün kendini yavaş yavaş psikolojik sınırın üstüne çeken Bitcoin, bugün de bu sınırın üstünde kalmayı başardı.

Bitcoin’in fiyatı şu anda 10.000 dolar seviyesinde bulunan destek noktası ile 10.200 dolar seviyesinde bulunan direnç noktası arasında sıkışmış durumda. Bu sıkışıklıktan kurtulması biraz zor gözükse de volatilitesi yüksek olan Bitcoin’in, bu fiyat aralığından er yada geç çıkacağı kesin. İşte soru tam olarak burada karşımıza çıkıyor. Bitcoin bu hareketi hangi yöne doğru yapacak? Uzun süredir ilk defa bu kadar karışık görüyoruz piyasayı.

Bitcoin için olumlu bir hareketten bahsetmek için öncelikli olarak 10.400 doların üstüne çıkmalıyız. Bu fiyatın üstüne çıktığımızda ise bir sonraki hedef 10.900 dolar olacaktır. Daha sonra ise “büyük hedef” 11.700 dolar geliyor. Tabiki yemi bir zirve için 11.700 doların geçilmesi şart. Altında bulunan her rakam için aşağı yönlü düşüş muhtemel.

Bitcoin için yukarı yönlü bir hareketin ilk kıvılcımı 10.400 dolar seviyesinin geçilmesi olacaktır. Aşağı yönlü bir uyarının olması için de 9.800 doların altına düşmesi yeterli olacaktır. Bu seviyede beklemekte yarar var…

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın