Bitcoin İçin Kritik Dirençler ve Bitcoin’in Günlük Analizi

Bitcoin Türkiye saati ile 13.00’da 9.930 dolar civarında seyrediyor. Bitcoin dün uzun bir aradan sonra psikolojik barajı geçmeyi başarmıştı. Ama bu başarı çok da güçlü ve kalıcı bir başarı gibu durmuyor. Çünkü piyasanın en büyüğü dün akşam saatlerinden bu yana 10.000 dolar civarında yaptığı dansa devam ediyor.

Bitcoin 10.00 Dolara Nasıl Geldi

Bankacılık Komitesi’nin iki gün önceki toplantısında söz alan Demokrat Senatör Mike Crapo ABD’nin istese de Bitcoin’i yasaklayamayacağını söyledi. Bu ses getiren konuşma Bitcoin’in 10 bin doların üzerine tırmanmasına katkıda bulundu.

Bitcoin İçin Kritik Direnç

Bitcoin 9.300 dolar seviyesine gerilediğinden beri en kritik direnç seviyeleri 9.700 ve 10.000 dolardı. Bitcoin 9.700 dolar noktasında bulunan kritik direnci güçlü bir şekilde geçti. Ama 10.000 noktasındaki direnç seviyesini bu kadar güçlü ve kalıcı geçemedi henüz. Bu noktada gelen satış baskısı bu direncin kalıcı olarak geçilmesini zorlaştırırken ortamın pozitife yakın olması Bitcoin’in elini güçlendiriyor.

Bitcoin için şu anda gözüken kritik direnç seviyesi 9.200 dolar olarak belirleniyor. 9.200 dolar seviyesinde bulunan kritik direncin kalıcı olarak kırılması fiyatı önce 11.700 dolar seviyesine ordan da 15.000 dolar seviyelerine kadar çıkartabilir.

Aksi takdirde negatif senaryomuz devreye girecektir. Bu da satış baskısına dayanamayan Bitcoin’in tekrar 9.700 doların altına düşmesi demektir. Burda momentumu kaybeden Bitcoin 200 günlük ortalaması olan 6.300 dolar seviyelerine sert bir geri çekilme yapabilir.

Ama biz olumlu tavrımızı hala koruyoruz. Bitcoin’in zor da olsa psikolojik sınırı geçeceğini daha muhtemel görüyoruz. Burda da arkasına rüzgarı alan piyasanın en büyüğünün akabinde 10.200 direncini kuracağını düşünüyoruz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.