Bitcoin İçin Kritik Dirençler ve Bitcoin’in Günlük Analizi

0

Bitcoin Türkiye saati ile 13.00’da 9.930 dolar civarında seyrediyor. Bitcoin dün uzun bir aradan sonra psikolojik barajı geçmeyi başarmıştı. Ama bu başarı çok da güçlü ve kalıcı bir başarı gibu durmuyor. Çünkü piyasanın en büyüğü dün akşam saatlerinden bu yana 10.000 dolar civarında yaptığı dansa devam ediyor.

Bitcoin 10.00 Dolara Nasıl Geldi

Bankacılık Komitesi’nin iki gün önceki toplantısında söz alan Demokrat Senatör Mike Crapo ABD’nin istese de Bitcoin’i yasaklayamayacağını söyledi. Bu ses getiren konuşma Bitcoin’in 10 bin doların üzerine tırmanmasına katkıda bulundu.

Bitcoin İçin Kritik Direnç

Bitcoin 9.300 dolar seviyesine gerilediğinden beri en kritik direnç seviyeleri 9.700 ve 10.000 dolardı. Bitcoin 9.700 dolar noktasında bulunan kritik direnci güçlü bir şekilde geçti. Ama 10.000 noktasındaki direnç seviyesini bu kadar güçlü ve kalıcı geçemedi henüz. Bu noktada gelen satış baskısı bu direncin kalıcı olarak geçilmesini zorlaştırırken ortamın pozitife yakın olması Bitcoin’in elini güçlendiriyor.

Bitcoin için şu anda gözüken kritik direnç seviyesi 9.200 dolar olarak belirleniyor. 9.200 dolar seviyesinde bulunan kritik direncin kalıcı olarak kırılması fiyatı önce 11.700 dolar seviyesine ordan da 15.000 dolar seviyelerine kadar çıkartabilir.

Aksi takdirde negatif senaryomuz devreye girecektir. Bu da satış baskısına dayanamayan Bitcoin’in tekrar 9.700 doların altına düşmesi demektir. Burda momentumu kaybeden Bitcoin 200 günlük ortalaması olan 6.300 dolar seviyelerine sert bir geri çekilme yapabilir.

Ama biz olumlu tavrımızı hala koruyoruz. Bitcoin’in zor da olsa psikolojik sınırı geçeceğini daha muhtemel görüyoruz. Burda da arkasına rüzgarı alan piyasanın en büyüğünün akabinde 10.200 direncini kuracağını düşünüyoruz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın