Bitcoin İçin Kritik Direnç Seviyesi!

0

Bitcoin Türkiye saati ile 13:30’da 9.750 dolar civarında seyrediyor. 9.400 ve 9.500 dolar seviyelerinde olan destek noktası piyasanın en büyüğünü, yüksek oranlı bir düşüşten korudu. Bunun üzerine yukarı yönlü momentumu tekrar yakalayan Bitcoin 400 dolara yakın bir yükseliş kaydetti son iki günde.

Bitcoin son bir haftadır dar bir koridorda sıkışmış ve  yatırımcısını korkutmaya başlamıştı. Sekiz binlerden önce son büyük destek noktası olan 9.300 dolara tutunması ile düşüşe dur diyen Bitcoin, elli günlük ortalamasını da yakaladı. Bu düzeltme hareketi 200 günlük ortalamaya da yaklaştırdı Bitcoin’i.

Son bir kaç haftadır siz değerli okuyucularımız ile paylaştığımız analizlerde, böyle düşüşlerin veya düzeltmelerin orta ve uzun vadede Bitcoin’e yarar getireceğini söylemiştik. Daha güvenli, daha güçlü çıkışlar, yükselişler için gerekli bir adım düzeltmeler. Peki Bitcoin 9.700 dolar noktasında bulunan direnci kırdı mı? Bundan sonraki hareketi ve olası fiyat senaryoları nedir gelin beraber inceleyelim.

Bitcoin’in fiyatı 9.400 dolara ne kadar yakın durursa, bu aşağı yönlü baskıyı arttıracaktır ve Bitcoin bu baskıya dayanamayacak bir süre sonra düşüş eğilimine geçecektir. Bu yüzden olumlu senaryomuzun gerçekleşmesi için Bitcoin’in 9.700 dolarda olan direnci sert bir şekilde kırması gerekir. Dün bir kaç kez bu direnci kırmayı deneyen Bitcoin başarılı olamadı. Bugün de bunu deneyen Bitcoin’in 11.700 dolar seviyesine yeniden çıkabilmesi için bu direnci kırması gerekir.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın