Bitcoin İçin Gözler Bu Seviyede! BTC Kritik Direnç Seviyesini Aşabilir Mi?

0

Kripto paralar arasında en büyük piyasa değerine sahip ilk 10 coin’ini incelersek haftalık bazda tek kazananın Bitcoin olduğunu görebiliriz. Genel olarak Bitcoin çeşitli haberler ışığında güçlü kalmaya çalışıyor ve bu süreçte piyasa hakimiyetinin de bir sonucu olarak altcoin’leri, tabiri caizse ezmeye devam ediyor.

Bitcoin neredeyse 3 haftadır 35.000 dolar ile 40.000 dolar arasında ilerliyor. Bu noktada 35.000 dolar’ın önemli bir destek seviyesi olduğu düşünülebilir. Bu doğrultuda kripto para trader’ı ve analisti Michaël van de Poppe söz konusu destek seviyesinin önemini şu şekilde dile getirdi:

“Bitcoin için asıl soru, destek için 35.300 dolar’lık alana sahip olup olmadığıdır. Bu olursa, 38.500 dolar civarında bir testin muhtemel olduğunu varsayıyorum. Olmazsa, tutunmak için 33.500 dolar civarında yükselen bir dip görmek isteyeceğim.”

Popüler bir trader Rekt Capital ise, çarşamba günü, mevcut konsolidasyon döngüsündeki önemine dikkat çekerek, “BTC için yaklaşık 38.000 dolar’lık alan şu anda izlenecek alan” ifadelerini kullandı.

38.000 dolar’lık alanın önemine dikkat çekenler arasında yerli analistlerden Crypto Kemal (@CryptoKemal) de yer aldı. Analist bu seviyenin üzerinde kalmanın önemli olduğunu söyledi. Crypto Kemal bir diğer paylaşımında ise 35.000 dolar seviyesinin güncel destek olduğunu ve bu süreçte işlem açmadığını belirtmişti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın