Bitcoin için Görüşler Geldi: “Beklenenin Tam Tersi Olacak, Verilere Dikkat!”

Blockchain analiz platformu Glassnode, Bitcoin piyasasındaki ilgi çekici hareketleri yorumladı. Glasnode, bu yılın ilk çeyreğindeki etkileyici yükselişin ardından ikinci çeyrekte aşağı yönlü bir seyir izlemesine rağmen fiyat üzerinde olumlu bir etkisi olabileceğini tahmin ediyor.

Glassnode’un analizi, uzun vadeli Bitcoin sahiplerinden yeni yatırımcılara önemli bir para kayması olduğunu vurgulayarak piyasanın bir dönüm noktasında olabileceğini gösteriyor. Glassnode, uzun vadeli yatırımcılar tarafından tutulan varlıkların hareketini “HODL Dalgası” aracılığıyla takip ediyor. Veriler, BTC sahipliğinde önemli bir değişim olduğunu gösteriyor.

bitcoin haberleri

Uzun vadeli yatırımcılar tarafından varlıkların satılması tipik olarak bir ayı piyasasına işaret ederken, Bitcoin analisti Phillip Swift farklı bir bakış açısı sunuyor. Swift, yeni yatırımcılardan piyasaya son dönemde gelen para akışının fiyat artışı için elverişli bir ortam yarattığını öne sürüyor.

Swift, yeni yatırımcılar piyasaya girip talebi artırdığında, uzun vadeli sahiplerin Bitcoin’lerini ilk satın alma fiyatlarından daha yüksek fiyatlara satmaya teşvik edildiğini açıklıyor. Bu dinamik potansiyel olarak BTC fiyatında genel bir artışa katkıda bulunabileceğini belirtti.

Bu tahmin, mevcut fikirlere aslında oldukça zıt bir görüşü yansıtıyor. Ancak piyasada değişen dinamiklerin olumlu bir sonuç doğurma potansiyeline dikkat çekerek, yeni yatırımcıların önemli olabileceği görüşüne dayanıyor. Ancak bu tahminlerin geçerli olup olmayacağını şu an için anlamak pek de mümkün değil. Sonuç olarak son düşüş eğiliminin geçici bir gerileme olabileceğini ve yeni yatırımcıların artan talebiyle fiyatların tersine dönme potansiyeli taşıdığını öne sürüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : AZCoin News


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.