Bitcoin İçin 20 Bin Dolar Seviyesi Ne Kadar Zaman Alacak?

0

Bitcoin en yüksek kripto para fiyatına sahipken %200’den fazla kazanç sağlayan yatırımcılar oldu. Bu, birçok insanın 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 Dolar seviyesine ulaştıktan sonra başka bir boğa piyasasının tekrarlanacağına inanmasına neden oldu. Birçoğu, Bitcoin’in muhtemelen 2019’da tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkacağına inanıyor.

Bununla birlikte, sosyal ticaret platformu eToro’nun Kurucusu ve CEO’su Yoni Assia, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaşmasının en az 300 gün daha sürebileceğini söylüyor.

Üçüncüsü 2018’de başlayan ve 2019’da sona eren büyük yükseliş hareketi ile sona erdiğine inanılan Bitcoin için şu ana kadar iki ayı piyasası olmuştur. Verilerdeki göze çarpan durum, sadece iki ayı piyasası için, Bitcoin ayı piyasasının, öncekinden daha uzun göründüğü. Örneğin, 2011-2013 ayı piyasası yaklaşık 600 gün sürdü, bunu 1000 günden uzun süren 2013-2017 ayı piyasası takip etti.

Bitcoin, 2018 ayı piyasasında önemli bir iyileşme sağlasa da, veriler, ilk ayı piyasasında toparlanmanın 600 gününe ulaştığı için henüz olgunlaşmadığını gösteriyor. Fiyat artışı 500 günden hemen sonra gerçekleşti, ancak sonrasında fiyat biraz düştü.

Eğilime bağlı olarak, Bitcoin’in, Assia’ya göre daha uzun süre dayanması gerekiyor. Veya en azından son ayı piyasası süresine bağlı olarak, 300 gün daha konsolide edilmesi hatta çökmesi gerekebilir.

Bu verilerin doğru olup olmadığını önümüzdeki dönemlerde hep birlikte göreceğiz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın