Bitcoin Hodling Oranları 3 Yılın En Yüksek Seviyesinde!

Çok sayıda yatırımcı Bitcoin ticaretini durdurdu. Bunun yerine, klasik satın al ve tut stratejisini izliyorlar. Glassnode tarafından ortaya koyulan veriler, yaklaşık 8 milyon Bitcoin tokenının en az üç yıldır hareket etmediğini gösterdi. Bu, toplam kripto para arzının yüzde 44’ünü oluşturuyor, Glassnode’un da belirttiği gibi, üç yıldır görülmemiş bir seviye.

“HODling duygusu” 2019 yılının sonlarına doğru ivme kazanmaya başladı. O zamanlar, Bitcoin’in fiyatı, 14.000 dolar civarındaki yılın en yüksek seviyesinden 6.430 dolara kadar düşmüştü. Tüccarlar, hem kısa hem de uzun vadeli karları güvence altına alma beklentisiyle dip fiyattan satın alma işlemi gerçekleştirdi.

BTC Aralık 2019’dan sonra istikrarlı bir şekilde yükselişe geçti. Bitcoin, o dönemde artan ABD-İran gerilimlerine karşı yükseldikçe, 2020’ye müthiş kazançlarla girdi. 13 Şubat itibariyle, kripto para birimi 10.522 dolara kadar işlem görüyordu.

Bununla birlikte Bitcoin, yükselen COVID pandemisine karşı olumlu görünümünü koruyamadı. Mart ayına girerken, kripto para birimi altın ve hisse senetleri dahil olmak üzere küresel piyasalarla birlikte çöktü. 13 Mart itibarıyla, BTC 3.858 dolar seviyesinde işlem görüyordu.

Analiz firması CryptoQuant verilerine göre, ticaret platformları tarafından tutulan Bitcoin token sayısı geçen hafta 2020’nin en düşük seviyesini kaydetti.

Rakamlar bir kez daha Bitcoin takipçileri arasında alım satım duyarlılığında bir düşüşe işaret etti. HODling davranışı, yükseldi. Bu, Mart ayında olanın aksine ortaya çıktı: borsaların, satış sırasında rezervlerinde daha fazla Bitcoin tokenı vardı. CryptoQuant CEO’su Ki-Young Ju, bir sonraki büyük Bitcoin çöküşünün olası görünmediğini belirterek şunları söyledi:

“İnsanlar Mart gibi büyük satışlar için endişelenmeye devam ediyor, ancak borsalarda o günkü kadar boşta (satılmayı bekleyen) Bitcoin yok.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.