Bitcoin Hizmeti Veren Hangi Firmalara İlgi Arttı?

0
310

Casa Hodl and Unchained Capital, müşterilerin Bitcoin’ini zamansız bir ölümden sonra sevilen birine aktarılmasını sağlayan çok imzalı cüzdan planları için dramatik bir artış gördüklerini söyledi.

Unchained Capital yetkilisi Will Cole, “Son bir ay içinde tarihimizde kasalara olan talebi (diğer tüm zamanlardan) daha fazla gördük.” dedi.

Bitcoin’in ele geçirmeye dayanıklı teknolojisi, Bitcoin sahibinin rızası olmadan aktarmayı imkansız hale getiriyor. Bitcoin paraya çevrilecekse, ölüm gibi hayatın geçerli koşulları kişinin planlarını değiştirdiğinde, başkasının varlıkları kullanabilmesi için altyapıya ihtiyacı vardır.

Casa Hodl CEO’su Nick Neuman, firmanın miras hizmeti Casa Covenant’a olan ilginin arttığını söyledi. Neuman, kullanıcı dostu özel anahtar depolama çözümlerine odaklanan firmanın, Mart ayının ilk üç haftasında Ocak ve Şubat aylarından üç kat daha fazla müşteriye sahip olduğunu belirtti.

Neuman, “Müşterilerin kendi özel anahtarlarını tutmalarına ve Bitcoin’lerini varislerine güvenli bir şekilde aktarmalarına izin veriyoruz, böylece müşteriler Bitcoin’lerini kontrolünü üçüncü bir tarafa bırakmak zorunda kalmıyorlar.” dedi.

Bunun yanında, salgın, Ethereum geliştiricilerinin de benzer altyapı oluşturma motivasyonunu güçlendirdi.

Düşünmesi hoş olmayan bir konu olsa da insanlar öldükten sonra Bitcoin’lerine ne olacağına dair plan sahibi olmalıdır. Salgınlar birlikte konuyla ilgili endişenin artış göstermesi de oldukça normal.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın