Bitcoin Hızlı Düştü, Altcoin’ler Onu Takip Etti! İşte Piyasadaki Son Durum

0
362

Bitcoin, son 24 saatte yeni bir yıllık en yüksek seviyesi olan yaklaşık 14.000 dolar’dan 13.000 dolar’ın altına indi. Şu anda, uzun süre beklenen ve merakla takip edilen 13.000 dolar seviyesinde mücadele ediyor gibi görünüyor. Çoğu altcoin kan kaybetmeye devam ediyor. Bunların yanında piyasa değeri 15 milyar dolar değer kaybederek 391 milyar dolara düştü.

Bitcoin’in Hızlı Düşüşü

Dün sabah her şey BTC için yolunda gidiyor gibi görünüyordu. Kripto para birimi volatil bir hareket sergiliyordu ve 2020’nin en yüksek seviyesine ulaştı. Aslında, 13.865 dolar’lık bir fiyatla, geçen yılın rekorunu da kırmaktan birkaç dolar uzaktaydı.

Ancak, durum oldukça kuvvetli bir şekilde tersine döndüğü için beklenen rekor gelmedi. Sonraki saatlerde Bitcoin değer kaybetti ve yaklaşık 12,920 dolar’a (Bitstamp’ta) düştü. Başka bir deyişle, önde gelen kripto para birimi sadece birkaç saatlik şamdanlarda yaklaşık 1.000 dolar kaybetti.

O zamandan beri Bitcoin, kayıplarının bir kısmını telafi etti. 13.000 dolarlık fiyat seviyesini geri kazandıktan sonra, BTC şu anki konumu olan yaklaşık 13.150 dolar’a yükseldi.

Aşağı yönlü harekette, BTC 12.950 dolar seviyesinde bir yerde destek buldu. Başka bir fiyat düşüşü meydana gelirse ve Bitcoin bunun altına düşerse, bir sonraki destek seviyesi 12.800 dolar olarak karşımıza çıkıyor. Aksine, BTC’nin son boğa koşusuna dönmek için 13.500 dolar’lık direncin üstesinden gelmesi gerekiyor.

Altcoin’lerde Liderlerini Takip Etti

Genelde olduğu gibi, Bitcoin düştüğünde, altcoinlerin çoğu da onu takip eder. Senaryo dün tekrarlandı ve sonrasında çoğu kayıpların bir kısmının telafi edilmiş olmasına rağmen, kırmızı hala piyasadaki baskın renk.

24 saatlik ölçekte Ethereum %2.3 düştü ve 390 doların altında kalmaya çalışıyor. Ripple (- %2.5) .,25 doların altına düştü. Binance Coin (- %3.3), Chainlink (- %2.4), Polkadot (- %4.6), Litecoin (- %4.25) ve Bitcoin SV (- %1.3) de kırmızı renkte işlem görüyor.

Crypto.com Coin dünden bu yana en çok değer kaybeden olarak karşımıza çıkıyor (- %10). CRO şu anda 0.09 doların altında işlem görüyor. Kripto para biriminin fiyatı, ayın başından bu yana %40’tan fazla düştüğü için Ekim ayında kötü bir performans sergiledi. Aragon (- %8.5), Ocean Protocol (- %8), Maker (- %7), Celo (- %7) ve Yearn. Finance (- %7) de düşüşü takip edenler arasında. Sonuçta, tüm dijital varlıkların toplam piyasa değeri 410 milyar dolardan 391 milyar dolara düştü.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın