Analizler Bitcoin Haberler Manşet

Bitcoin, Hangi Yöne Gidecek?

single-image

Bitcoin Türkiye saati ile 09.45’de 9.980 dolar civarında seyrediyor. 10.000 dolar psikolojik sınırında tutunmaya çalışan Bitcoin, dün aşağı yönlü bir kırılma yaşadı. Dün ” Uzun Dönem Sendromu” başlığı ile yaptığımız haberde, Bitcoin’in aşağı yönlü bir hareket yapacağını yazmıştık. Peki bu aşağı yönlü hareket devem edecek mi? Bu düşüş bir alım fırsatı olabilir mi? Bu soruların cevapları bütün ayrıntıları ile haberimizde…

Bitcoin İvmeyi Kaybetti

Dün yaptığımız Bitcoin analizinde, aşağı yönlü bir kırılmanın yaşanabileceğini belirtmiştik. Nitekim öyle de oldu. Bitcoin yeniden psikolojik sınırına geldi dayandı. Bu hareketle beraber yukarı yönlü ivme büyük hasar gördü diyebiliriz.

Bu dakikadan sonra Bitcoin’in önünde kısa vadede iki senaryo var. Bu senaryolardan ilki, piyasanın lider kripto parasının aşağı yönlü hareketine devam etmesi. Bu ihtimal destek noktalarının önemini arttırıyor. Aşağı yönlü hareketin devam etmesi ile 9.800 noktasında ve 9.500 noktasında bulunan destekler fiyatı tutmaya çalışacaklardır. Ana destek noktamız olan 8.900 doların ise şu anda çok uzağındayız.

İkinci senaryo ise Bitcoin’in bu düşüşü fırsata çevirerek yükselmesi. Aslında bu hareket son günlerde çok oluyor. Fiyat bir miktar düşüyor sonra ise hızlıca toparlanıyor.

Bu iki ihtimalin de mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Fakat iki ihtimal de gerçekleşirse birinci ihtimalin, ikinci ihtimali kapsadığını göreceğiz. Sonuçta ise önümüze şöyle bir ihtimal çıkacak. Bitcoin küçük toparlanmalar ile aşağı yönlü hareketine devam edebilir. Bu ihtimal şu anda en muhtemeli gözüküyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
3 Yorum
 1. ENGİN 4 ay önce
  Cevapla

  Yani ya aşağı ya yukarı, böyle yorum mu olur? Analiz yok.

  • Ramazan BOZKURT 4 ay önce
   Cevapla

   Merhabalar
   Öncelikle değerli eleştiriniz için teşekkür ederiz.
   Malesef konu yatırım olduğu için çok net ifadeler kullanamıyoruz. Daha yuvarlak ifadeler ile okuyucularımızın takdirine bırakmayı daha uygun buluyoruz. Bunu da bahsettiğiniz haberin son cümlelerinde olduğu gibi yapmaya çalışıyoruz. Bundan dolayı da bizim için net olan fikirleri, ihtimaller dahilinde okuyucuya ulaştırıyoruz.

 2. ENGİN 4 ay önce
  Cevapla

  ?

Bir Yorum Yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz