Bitcoin Güne Hareketli Başladı! İşte Bitcoin’in Haftalık Analizi

Bitcoin Türkiye saati ile 12.00’da 7910 dolar civarında seyrediyor. Güne hareketli başlayan Bitcoin, 200 dolarlık bir kayıp ile yukarı yönlü ivmenin kaybolduğunu bir kez daha bize gösterdi. Peki, Bitcoin için kritik seviyeler neler? Düşüşler devam edecek mi? Bütün bu soruların cevabı, tüm detayları ile haberimizde.

Bitcoin 8.900 dolar noktası olan ana desteği kaybedince aşağı yönlü hareket ivme kazandı. Hafta sonunu 8.200 dolar civarında geçirse de bu seviyelerde tutunması bir hayli zor görünüyor. Nitekim bize bunu gösterdi de.

Bitcoin için karışık günlere yeniden giriyoruz. Bitcoin dominance değeri yeniden 70’in altında. Kısa vadede yukarı yönlü bir hareketin ihtimali daha düşük gözüküyor. Piyasanın lider kripto parası için ana destek noktası, 200 günlük hareketli ortalamanın da aşağısı olan, 7250 dolar seviyesi olarak göze çarpıyor. Bu seviyenin kırılması 8.900 dolar desteğinin kırılması ile aynı etkiyi yapacaktır. Grafikte oluşan boşluk büyük görünüyor dolayısıyla bu seviye kritik öneme sahip.

Kısa vadede bir yükseliş ihtimalinin zor görünmesi sebebiyle ancak anlık alış ve satışlar makul görünüyor. Satışların küçük gelmesi, fiyat grafiğinde dalgalanma oluşturacak ve bu dalgaların lehte kullanılması akıllıca olabilir.

Belirtilen fikirler yatırım tavsiyesi değil, kişisel yorumdur. İyi haftalar, bol kazançlar dileriz…

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.